A nők már majdnem mindent elnyertek a férfiaktól az egyenjogúságban. Franciaországban odáig fejlődött a megkülönböztetések tiltása, hogy már egymástól sem szabad megkülönböztetni a nőket, ugyanis tilos azt mondani, vagy leírni, hogy kisasszony vagy asszony az illető hölgy. Régen csak gyereket neveltek, de ma már dolgozhatnak is a gyermeknevelés mellett.
Csak a biológiai különbségek miatt nem vagyunk még teljesen egyformák. A hölgyek is vezethetnek űrhajót, vállalatot, autót, de traktort is. Sőt, a férjüket is, az orránál fogva. Most ismét közelebb kerültek a totális egyenjogúsághoz. Ugyanis a 2012. március elseje után született babák állásban maradó szülejének (aki nálunk általában az apa) kötelező otthon maradnia egy hónapig, gyereket kell nevelnie, még mielőtt a csöppség betölti az egy évet. Ha nem, akkor a család elesik egy hónapi gyermeknevelési segélytől. Ez egy unós irányelv kormányhatározat általi hazai alkalmazása. És ez csak az első lépés lehet a gyermeknevelés forradalmasításának útján.
Ha a férfiak el tudnak tölteni egy hónapot az utód nevelésével, akkor akár kettőt is megpróbálhatnak. De az egyenlőség elve alapján miért ne tölthetnék az év hat hónapját otthon porontyukkal? Sőt, az is megvalósítható lenne, hogy kizárólag az apák neveljék a gyereket. A szoptatással lenne némi gond, bár ami késik, nem múlik: a tudomány mindent megold. A kismellű nőknek szilikonból varázsolnak (előre)mutató ciciket. Ezzel csak a szopós babáknak okoznak csalódást, akik nagy reményekkel vetik magukat rá, de szerény eredménnyel, mert hamar rájönnek, hogy a hordozható éléskamrában alig van tej. Lehetséges, hogy ezt az egész direktívát a szilikongyárak lobbija előszobázta ki az uniónál? A műmell-gyárak jövedelméből most azt tanulmányozhatják, hogy miként lehet a férfiaknak rendes, működő, tejet adó melleket feloperálni. Így majd, ha két apuka kocsit tologatva a parkban találkozik, arról kérdezi egymást, hogy szopik-e a baba? Mire olyan válaszok érkezhetnek, hogy: ó, az enyém már majdnem egyéves, és még mindig szopik, mert van tejem elég, vagy: nekem sajnos, elment a tejem, és táppal etetem. Ezek után már csak egy lépés, hogy a bébit az apuka hordja ki. Ezt is meg lehet oldani, ha az anyukának jól tejelő állása van. Hány és hány esetet látunk, hogy valaki átoperáltatja magát férfinak vagy nőnek?
A törvényben vannak még tisztázatlan dolgok. Nem pontosítja, hogy ha például a feleség tudja, nem a férje az apa, hanem egy harmadik fél, akkor mi a teendő? Csak úgy odaüzen a (házi)barátnak, hogy gyere, dajkáljad egy hónapig a gyerekedet?! Végeredményben viszont ez jó törvény a hölgyek számára. Ezáltal sokkal több szabad idejük lesz. A férfiak meg nyugodtan pletykálgathatnak az utcán csemetéikben gyönyörködve. Lesz, aki otthon maradjon, ha a feleség elmegy sörözni a barátnőkkel, vagy ha elugrik egy kosármeccsre.
Bár most már nem nagyon okoz sikerélményt, ha megnéz egy Sepsi BC-mérkőzést.