Az izraeli Rehovot város kutatóközpontjával együttműködésben elinduló analízisekhez a berendezést az izraeli fél biztosította, a fogyóanyagok beszerzésére a pénzt a vérközpont az egészségügyi minisztériumtól reméli.
A világon mindenütt harc folyik az egyre biztonságosabb vérkészítmények előállításáért, ezért nem csak az újítás számít előrelépésnek a háromszéki transzfúzió életében, hanem az is, hogy míg három évvel ezelőtt kilencven százalékban teljes vért állított elő a megyei központ, jelenleg száz százalékban vérkészítményekkel látják el a kórházakat. A transzfúziók során alapelv ugyanis, hogy lehetőleg csak olyan vérkomponenst adjanak a betegnek, amely pótolja a betegsége, állapota okán elvesztett sejtféleségek funkcióit, vagy ezáltal a kórosan alacsony sejtszámot kívánják növelni, illetve adott szinten tartani.
Dr. Andy Rosin elmondta, elmúlt az az idő, amikor főként az alultáplált rászorulók köréből került ki a legtöbb véradó, újabban fiatalok is gyakran jelentkeznek véradásra, a korszerű vérvizsgálati módszerek pedig hozzásegítenek ahhoz, hogy olyan betegségeket is kiszűrjenek, amire eddig nem volt a megyében lehetőség (új a citomegalovírus jelenlétét kimutató analízis), illetve másokat a fertőzés korai szakaszában felfedjenek. A háromszéki véradók száma és a begyűjtött vér mennyisége titkosított adat, az igazgató csupán annyit árult el, hogy az utóbbi egy esztendőben megkétszereződött a véradók száma, a begyűjtött vér csupán felét használják fel a megyében, a többit átadják a bukaresti, illetve más megyék kórházainak. Az évente előforduló hepatitis C-esetek számát sem árulta el a központ vezetője. Az elmúlt négy évben két esetben találtak HIV-pozitív vért, de a szóban forgó személyek nem a mi megyénkből származtak.