Gidófalván felavatták a helybeli származású Czetz János (1822–1904) honvéd tábornok felújított emlékszobáját március idusa előtti vasárnapon. Az új állandó kiállítást Damokos Csaba tervei alapján a budapesti Hadtörténeti Múzeum anyagából a Székely Nemzeti Múzeum állította össze megyei költségvetésből. Ez alkalomból ünnepi istentiszteletet tartottak a református templomban.
Ifj. Berecki László helybeli református lelkész csalódottságának adott hangot, mert számos meghívó kiküldése után is szerény közönség gyűlt össze. Szomorúan állapította meg, hogy küzdelmes világunkban sokakat már semmi sem érdekel. Elmondta, a Czetzre való emlékezés nem most kezdődik. 1911-ben mikós diákok és tanárok emléktáblát helyeztek el a községháza falán. Ezt a hatalomváltás után eltávolították, majd a visszarendeződés után, 1943. szeptember 23-án az Országzászló felállításakor visszahelyezték. A rendszerváltás után, 1997-ben megemlékezést tartottak, 2004-ben szerény emlékszobát avattak.
Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke Czetz János életének néhány kevésbé ismert mozzanatát elevenítette fel. Elmondta, még hadnagy korában, 1848 előtt röpiratot fogalmazott meg annak érdekében, hogy a Habsburg Birodalomban magyarul is oktassák a magyar katonákat. Huszonhét évesen lett tábornok. Szólt argentínai működéséről, ahol katonai földrajzi intézetet alapított, negyedszázadon át vezette a katonai akadémiát, s tiszteletére szobrot állítottak. Az ünnepi istentiszteleten közreműködtek az V. és VI. osztályos vallásórások, a helybeli IKE, valamint a református egyházközség kórusa.
A templommal szemben álló emlékház előtt Berde József polgármester az utóbbi évek megvalósításait emelte ki. Az emlékszobában Czetz életútját bemutató pannók között emlékkönyvet kezdtek meg, melybe elsőként id. Bereczki László volt nagybaconi református lelkipásztor írt, Mózes V. könyvéből idézve: "Emlékezzél meg az egész útról, amelyen hordozott téged az Úr." Elmondta, azért ezt a verset választotta, mert Gidófalvának van, amire emlékeznie.