Egyházak, civil szervezetek "fogadhatják örökbe" a Csíki negyedi szociális otthon felszámolása után utcára kerülő családokat, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a város költségvetésében megpályázható alapot különített erre a célra – közölte Antal Árpád polgármester.
Úgy véli, ekképpen a társadalom hasznos tagjaivá válhatnak azok, akik igencsak megszokták, hogy a különféle segélyekből tengessék napjaikat.
A Sing Singként ismert létesítmény felszámolását tavaly határozta el a polgármester, abból a felismerésből kiindulva, hogy sem az ott összezárt, sem a lakónegyedi közösség számára nem megfelelő a jelenlegi rendszerben működő szociális otthon. A Csíki negyedbeli állapotok normális mederbe tereléséért különféle védekezési módszerek kidolgozására is kényszerült az önkormányzat, a helyi rendőrség kihelyezett őrsöt működtet, a lakótelep több pontján pedig biztonsági kamerákat szereltek fel – ezek azonban nem oldják meg az otthonbeli gondokat. Mert igen sokan a Sing Singbe került családok közül végleges állapotnak tekintik helyzetüket, megelégszenek a segélyekkel, dolgozni nem akarnak, s az ilyen környezetben felnövő gyerekeik csak folytatják a "családi hagyományt".
Természetesen, ez nem általános jelenség, a törekvő, a kiemelkedésért tenni igyekvő családokat továbbra is támogatja az önkormányzat, az időközben elkészült szociális felmérés alapján ezek a Mikes Kelemen utcai, jelenleg felújítás alatt álló családi otthonban kapnak majd lakást, az innen kiszorulók számára pedig az önkormányzat kidolgozta az örökbefogadásos módszert.
Ennek lényege, hogy egyházak, civil szervezetek megpályázhatják az e célra létrehozott költségvetési alapot, a pénzből lakást bérelhetnek az örökbe fogadott családoknak, cserében foglalkoztatnák őket. "Kössük olyan közösséghez őket, amely morálisan is tud hatni rájuk, mert most nem a legszerencsésebb közösséget alkotják a szociális otthonban" – tömörítette a program lényegét Antal Árpád.