MagaslesA Boldea-rémbohózat

2012. március 28., szerda, Közélet

Foglaljuk össze a Boldea-ügy jelenlegi állását dióhéjban. Van egy szépreményű, nagyra hivatott képviselő, civilben ügyvéd, a kormánypárt képviselője, a képviselőház jogi bizottságának tagja, akiről kiderül, hogy zűrös, korrupciós ügyekbe keveredett, ha a fámának hinni lehet – ez esetben a média ügyészségről kiszivárgó értesüléseinek –, valóságos bűnszövetkezetet működtetett, lakóházakkal üzletelt, embereket tett földönfutóvá, telekspekulációkba bonyolódott. A kár, amit okozott, az összeg, amit elsíbolt, millió eurókra rúg.

Noha a Demokrata Liberális Párt ifjúsági szervezetének is egyik vezetője volt, a frakcióvezető, az ügyébe alaposan belekeveredő Mircea Toader kedvence, amikor hírül vette, hogy üzelmei "felső fülekbe" is eljutottak, és a szervezett bűnözés elleni igazgatóság ügyészei is foglalkoznak botrányaival, kilépett pártjából, s átállt Oprea tábornok nagy hírű alakulatába, amely a demokratikus országok parlamentjeiben soha sehol nem tapasztalt módon, magában a parlamentben alakult meg a pártok szökevényeiből, elv-társaik szerint az "árulókból".
De az ügy nem állt le, újabb hullámokat vetett, amelyek elsodorhatták volna a hiú és nagyralátó képviselőt, aki miután a képviselőház úgy döntött, az ügyészég kérésére felfüggeszti mentelmi jogát, vette az útlevelét s pénztárcáját, és a haladó hazai hagyományokhoz híven – gondoljunk Popára, Bivolarura, Omar Hajszámra – március 17-én egyszerűen kisétált az országból, Isztamulba repült, onnan Kenyába. Végig tartotta a kapcsolatot elhagyott hazájával, s a galaci ügyészséget vádolta egyre elkeseredettebben, mivelhogy szerinte a vádak légből kapottak, minden alapot nélkülöznek, és ő tulajdonképpen a politikai befolyás alatt álló ügyészég áldozata.
Ekkor megszólalt Traian Băsescu államfő is, élesen elítélve a képviselőt. A média felvetette az ügyészség felelősségét is, túl későn adták ki a körözést, igaz, a honatya távozása után – ő nem szökött, állítja, hanem szafarira (!) ment Kenyába – az Interpol is körözést adott ki. Ettől Boldea megijedt, pánikba esett, eldöntötte, hogy feladja magát, hazatér, és vasárnap este jelentkezett is a nairobi román konzulátuson, s egy titkosszolgálati tiszt kíséretében Amszterdamba repült, ahonnan tegnap ért haza. Itt már az ügyészség bizonyára szeretettel várja, s ügyvédje, családja is, apja és öccse szintén gyanúba keveredett. Hogy az ügyészek mit tudnak bizonyítani a vádakból, nem tudni.
A tavaszi, húsvét előtti román rémbohózat tehát folytatódik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 8
szavazógép
2012-03-28: Máról holnapra - Simó Erzsébet:

Szerencsés fordulat

Felszusszanhatnánk, ha nem Romániá­ban élnénk: tegnap végre rábólintott a kormány a marosvásárhelyi magyar orvosi és gyógyszerészeti főkarának újjászervezésére. Évtizedeken átívelő jogsérelmünket orvosolta így végre a román kormány.
2012-03-28: Közélet - :

Világörökség lehet Csíksomlyó

Felterjesztette az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára a csíksomlyói búcsút Kelemen Hunor kulturális és örökségvédelmi miniszter, az RMDSZ elnöke. A jelöléshez szükséges iratcsomót hétfőn írta alá, tegnap a tárca el is küldte Párizsba, az ENSZ Oktatási, Tudo­mányos és Kulturális Szervezetének székhelyére.