Újabb különlegességeket mutattak be a Szent György Napok szervezői: részint már beharangozott eseményekről bővebb információkat, részint "last minute"-ajánlatokat. Ezúttal az ínyencségekre helyezték a hangsúlyt.
Grubisics Levente és Dancs Zsolt két zenei újdonsággal is szolgáltak: egy mifelénk kevésbé ismert műfaj bemutatását és egy kedvcsináló bulit harangoztak be. A "csendes buli" műfaj roppant egyszerű: a résztvevők fejükön fülhallgatóval lézengenek a teremben – ez a silent dance. Helyszínként a Gödri Ferenc utcai, korábban több vendéglőnek is helyet adó épületet választották, április 26-tól, csütörtöktől a szervező Indoor Piknik oda várja az érdeklődőket, ajánlatuk négyszáz fejhallgató, három frekvencián választható a kívánt zene az éjszakai bulikon, mikor lemezlovasok szolgáltatják az elektronikus zenét, de napközben is kellemes időtöltést – többek között társasjátékokat – kínálnak. A kedvcsináló buli szintén újdonság, azt már e hétvégére szervezték, szombaton az Old Man’s Pubban bulizhatnak az elmúlt három év, illetve az idei városnapok nevesebb zenei előadóinak slágereire a nosztalgiázók – vagy a türelmetlenek.
A gasztronómiai ínyencségek közül az újabb óriáskenyér-kísérlet számíthat a legnagyobb érdeklődésre. Mint ismeretes, ezúttal százkilósat szándékszik sütni a Diószegi pékség. Diószegi László elmondta, a kemence még készül, már 12 ezer cigánytéglát beépítettek, s a kémény még hátravan. Nyilván, ezúttal is próbasütést végeznek, olyan nyolcvan kiló lisztet, húsz kiló pityókát szándékoznak felhasználni a 150 kiló nyers tésztához, ebből sütés után lenne a 120 kilós kenyér, megverését követően pedig száz kilós maradna. Kissé ahhoz a találós kérdéshez hasonló helyzetbe kerültek, hogy mi nagyobb egy földgolyóbis méretű kenyérnél, hát számukra a lapát kezelése okoz gondot, valamiféle görgős rendszer kiötlésén fáradoznak. Aztán a kemence nemcsak méreteiben, de megoldásában is más a megszokottnál, alulról is fűthető, hogy úgy tíz óra alatt kisüljön a kenyér. Így is pénteken már be kell hevíteniük, hogy szombaton hajnalban betehessék a kenyeret, s a városünnep zárónapjának deléig kihűljön, aztán az ökumenikus istentiszteleten szétoszthassák.
A Kultúrkert Borudvara tavaly is népszerűnek bizonyult, szervezője, Sibisanu Emil (szentgyörgyi ő is) ismertette: idén 1200 poharat készítenek elő, s hogy az időjárás a borfogyasztásnak keresztbe ne tegyen, nagyméretű sátrat helyeznek ki a Kultúrkertben. Mely nemcsak borozgatásra lesz alkalmas, hanem értéket is kínáló: ott mutatják be a borászok a borvidékeket, gyorstalpaló borkultúra-kurzust is tartanak, s ezúttal az ínyencségek palettáját a szarvasgomba-termékek kínálmációja színesíti.
Visszatérő újdonságnak nevezték a György-napi ajándékozást, ennek most különlegesebb formát adnak: egy vállalkozó fényképstúdiót rendez be, legkorszerűbb digitális technikával helyben készít felvételeket, akár egész albumot is – a György nevűeknek pedig egy fotót ingyen.
Leglátványosabb átszervezése az idei Szent György Napoknak a lacikonyhák felállítása: az elmúlt évben kipróbált jurtarendszert alkalmazzák, egy-egy vásári csárdában négy-hat kereskedő kínálja termékeit. Civilizáltabb fogyasztási rend bevezetését szolgálja a jurták és az asztalok elrendezése: a színházzal szemben és a Mikó Imre szobor környékén áll majd két csárda (a harmadik a Sugás Áruház előtt), az egész Korzó pedig tetővel védett fogyasztói felület, egyszerre akár ezer embernek is helyet biztosítva. És a jövőre szóló, de már idén kipróbált elképzelés, hogy a jurtákat is régiósítják, azaz egyikben alsó-háromszéki, másikban felső-háromszéki, harmadikban orbaiszéki kereskedők kapnak helyet – abban reménykedve, idővel kínálatuk is "régiósodik".