Azok közé az asszonyok közé tartozott, akik életüket szent célokra áldozták: gyermekek nevelésére, egyházuk támogatására. A sors döntése révén a háború áldozata lett.
A Sepsiszentgyörgy környéki kiterjedt Ütő család sarjaként született 1876-ban, s mint anyagilag rendezett unitárius kereskedő család gyereke megkülönböztetett nevelésben részesült. A kicsinyek iránti szeretete már abban megnyilvánult, hogy az óvónői pályát választotta. Egyrészt vallása iránti elkötelezettségének is betudható, hogy József Lajos sepsiszentgyörgyi unitárius lelkész felesége lett, tevékeny elnöke az egyre gyarapodó és erősödő helybeli unitárius nőszövetségnek, alelnöke a Sepsiszentgyörgyi Jótékony Nőegyletnek.
Két fiúgyerek, a magas katonai rangot viselő és jogász József Ákos (1898–1945) és József Lajos (1901–1966) példás nevelésén fáradozott, mit sem sejtve arról, hogy katona fiával együtt a második világháború áldozataivá válnak: az édesanya egy soproni bombatámadás áldozta lett 1945-ben, ezredes fia pedig lengyelországi hadifogolytáborban halt meg 1946-ban, és porai tömegsírban nyugszanak. Emléküket József Álmos nyugalmazott Mikó-kollégiumi tanár őrzi Sepsiszentgyörgyön.