KINCSES SZERINT ÉRVÉNYTELEN A MOGYE SZENÁTUSVÁLASZTÁSA. A MOGYE szenátusi és vezetőségi választásának megsemmisítését kérte a Maros Megyei Bíróságon Kincses Előd ügyvéd, aki már múlt év novemberében kezdeményezte a MOGYE-charta semmisnek nyilvánítására vonatkozó közigazgatási eljárást.
Az ügy május 11-én tartott első tárgyalásán az ügyvéd kiegészítette keresetét, és az orvosi egyetem február 8-án megtartott szenátusi választásának érvénytelenítését is kérte, mert az egyetem szenátusát nem létező charta alapján választották meg. A május 11-én hozott ítéletében – a MOGYE kérésére – a Marosvásárhelyi Táblabíróság arra kötelezte a tanügyi tárcát, hogy fogadja el az orvosi és gyógyszerészeti egyetem chartáját. Kincses Előd szerint, mivel az új charta jóváhagyásáról csak májusban döntött az igazságszolgáltatás, a régi charta pedig tavaly novemberben érvényét vesztette, a tanintézmény szenátusának februárban rendezett választása törvénytelen. (Erdély Ma)
A NAGY TESTVÉR IDÉN IS FIGYEL. Lesznek biztonsági kamerák az osztálytermekben idén is az érettségin, hogy ezzel is elejét vegyék a csalásoknak – jelentette ki Victor Ponta miniszterelnök. Elmondta, az új kormány megtartja a tavalyi rendszert, de a biztonsági kamerákat nem azért vetik be, mert azt feltételezik, hogy a diákok felkészületlenek, hanem hogy ezzel is ösztönözzék őket. (Realitatea)
KEVESET, DE FIZETNEK AZ ÉRETTSÉGIZTETŐ PEDAGÓGUSOKNAK. Az oktatási minisztérium közzétette honlapján, hogy mekkora juttatásra számíthatnak a képességvizsgán és az érettségin felügyelő pedagógusok. A bizottságok elnökei az érettségin 400–625 lejt vihetnek haza, az alelnökök, titkárok, bizottsági tagok 275–350 lejre számíthatnak annak függvényében, hogy hány végzős tartozik a vizsgaközponthoz. A szóbeliken vizsgáztató tanárok 2–3 lejt kapnak egy-egy végzős után. A képességvizsgán felügyelő tanároknak 150 lej jár munkájukért, a bizottsági elnök 400, az alelnök 225, a bizottsági tag 200 lejt vihet haza, míg a vizsgáztató tanár egy kijavított dolgozat után 3 lejben részesül. (Krónika)
KI LIVIU POP? Miután Vasile Mang lemondott, Victor Ponta miniszterelnök Liviu Marian Pop középiskolai tanárt, volt szakszervezeti vezetőt, a tanügyminisztérium mellett működő Társadalmi Párbeszéd Csoport póttagját, az új kormány tárca nélküli miniszterét bízta meg a minisztérium ideiglenes vezetésével. Pop középiskolai matematikatanár volt, tudományos munkássága nincs, szakszervezeti vezetőként került a fővárosba, oktatói munkájában gyenge-közepes eredményeket ért el, és a sajtó máris felfedezte, hogy életrajzában előző munkahelyének, az Andrei Saligny nevét viselő technikai líceumnak a nevét helytelenül írta. (România liberă)