Ha lassan is, de történt előrelépés a Székelutak alatt. Nem Székelynek, hanem Székelútnak nevezik Hidvégen, Árapatakon s még Előpatakon is azokat a Baróti-hegységen átkelő utakat, melyek Székföldjét összekötötték Háromszékkel, a történelmi Székelyföld területével.
Ez volt a neve hajdanában, lehet, annak az útnak is, amely Erősdről a Foglányi-hágón keresztül vezetett Vámoshídra, illetve Aldobolyba.
Hidvég déli kapujában, ahonnan a Székelút indult Előpatak felé, a bölöni határban évek óta meglévő sertéshizlaldához hasonló állattenyésztő egység működik, melyet a predeáli Agro-Bord Kft. építtetett. A cég helyi földtulajdonosoktól vásárolta meg a területet, s miként a polgármesteri hivatalban megtudtuk, minden szükséges és hivatalos engedélyt beszerzett. Az egység az uniós normák szerint épült, húsmalacokat nevelnek, amelyek a megfelelő súly elérése után a felvásárlókhoz kerülnek. Információink szerint öt hidvégi személy jutott állandó munkahelyhez.
A hizlalda közvetlen közelében, ugyancsak hidvégi területen egy másik hasonló egység is körvonalazódik, amelyet a Predeálon bejegyzett Scumpi Kft. építtet. Az engedély kibocsátásánál ebben az esetben is az volt a helyi önkormányzat feltétele, hogy az új munkahelyekre hidvégieket alkalmazzanak.
Előpatakon Ioan Neculaie üzletembertől egy brassói cég megvásárolta a római katolikus kápolna előterében, az előpataki Roma-telep felé tartó utca sarkán álló egykori 2. számú villa épületét, és megkezdte annak felújítását. A volt Megyei Turisztikai Hivatal idején működő emeletes villa ivóvízellátását az udvaron lévő kútból oldották meg. Ez lesz Előpatak legújabb és legnagyobb szálláshelye.
Folytatódik A borvíz útja program részeként megépített ásványvizes kezelőközpontok átvétele is, az oltszemi után a málnásfürdőit ma adják át, bizonyára ezt követi majd az előpataki és a bölöni. Az előpataki központot rákötötték arra a régi borvízkútra, amely az egykori szénsavas meleg fürdőt látta el gyógyvízzel. Az első világháború előtt fúrt kút neve Natália volt.
Befejezés előtt a helybeli görögkeleti műemlék templom megerősítése és tatarozása. 1843-ban épült Teodorovics Obrenovics Milos szerb fejedelem adományaiból a gróf Béldi Albert által adományozott telken. Védőszentje Szent Teodor Stratilat vértanú. A fejedelem képét a templomban őrzik, Henri Trenk svájci festő munkája 1850-ből.