Nagy István polgármester feljelentette a baróti választási bizottságnál személyét sértő propagandaanyag terjesztéséért Simon Attila vállalkozót, a Gaál Mózes Általános Iskola igazgatóját, Zajzon Csabát pedig a tanfelügyelőségnél és a kormánymegbízotti hivatalnál panaszolta be, amiért megengedte, hogy vetélytársai a bodosi iskola tantermében tartsák meg gyűlésüket.
Nagy Istvánt többszöri megkeresésünk ellenére sem tudtuk elérni, így álláspontját nem közölhetjük.
A Nagy által kifogásolt plakátokat – a polgármester rosszul sikerült fényképére az öszödi beszéd egyik híres szava került, mindezt piros vonalakkal áthúzták, fölé pedig öles betűkkel írták: Bárkit, csak őt ne! – a Simon Attila érdekeltségébe tartozó Rózsa vendéglőben, illetve élelmiszerüzletben helyezték ki feltűnő helyre, de az egyik közösségi oldalra is felkerültek. Nagy feljelentésében azt állítja, a vállalkozó megszegte a választási törvényt, hiszen sértő és obszcén szavak kíséretében tette közzé fényképét. Akciójának nem lett következménye: a választási bizottság a rendőrségre bízta a vizsgálatot, azt a választ kapták, olvasatuk szerint a történtek nem merítik ki a bűncselekmény fogalmát. Nagy akciójának sikertelenségét követően valószínűleg több vállalkozó is kiteszi az inkriminált fényképet üzletében – tudtuk meg.
Simon Attila úgy nyilatkozott, vállalkozótársaival folytatott beszélgetésen fogalmazták meg, semmilyen körülmények közt nem támogathatnak olyan jelöltet, aki az elmúlt esztendőkben ahelyett, hogy munkahelyteremtő szándékaikat segítette volna, becsmérlésükkel és ellehetetlenítésükkel volt elfoglalva. "Minden előrelátó polgármester a vállalkozókra támaszkodik, hiszen munkájuk révén ők azok, akik az embereknek kenyeret adnak, tulajdonaik után adót fizetnek, s támogatják a hivatalok tevékenységét. Nálunk ez már nyolc esztendeje másként van. Nagy István minden közmunkát megyén kívüli cégeknek ad, rólunk pedig nem átallotta többször kijelenteni, ilyen-olyan internetes fórumokon leírni, hogy népnyúzó tevékenységet folytatunk, a barótiak kisemmizésére törekszünk, sőt, zömünket gazembernek nevezett, adócsalással vádolt. Ilyen körülmények közt ne csodálkozzék, hogy mi is megfogalmazzuk véleményünket, a város lakóit arra buzdítjuk, bárkit támogassanak, csak rá ne adják voksukat" – mondotta Simon Attila.
A függetlenként megméretkező Derzsi Sámuel, bár kifizette a felsőrákosi, köpeci és bodosi kultúrházak terembérét, kortesgyűléseit csak nehezen tudta megtartani, arra hivatkozván, hogy éppen meszelés folyik, nem akarták beengedni. Felsőrákoson és Köpecen embereket fogadott, segítségükkel elfogadható állapotba hozta a termeket, Bodosban ezt nem sikerült elérnie, ezért hivatalos formában fordult a Gaál Mózes Általános Iskola igazgatójához, Zajzon Csabához, engedélyezze, a délutáni órákban használhassa az egyik tantermet. Ezt követően született meg Nagy István feljelentése. Derzsi szerint Nagy István tette jellemtelenségre vall, a politikai szubkultúrát képviseli, hiszen "az jelentget fel, akit naponta ötször lehetne hasonlóképpen feljelenteni". Zajzon Csaba úgy fogalmazott, úgy érzi, nem hibázott, nyugodt lelkiismerettel várja, hogy a feljelentés nyomán kezdődő vizsgálatot lefolytassák. "Amikor megkaptam a teremhasználatra vonatkozó kérést, elővettem a tanügyi és a választási törvényt is, s mindkettőt áttanulmányoztam. Az az igazság, a kettő ellentmond egymásnak, hiszen amit az egyik megtilt, azt a másik engedélyezi. A kortesgyűlésre késő délutáni órában került sor, amikor a gyermekek már az iskola környékén sincsenek" – magyarázta döntését.