Minden idők egyik legnagyobb koncertjével köszöntötték hétfő este Londonban a brit uralkodót gyémántjubileuma, vagyis trónra lépésének 60. évfordulója alkalmából.
A világsztárokat felvonultató több százezres népünnepélyre váratlan árnyékot vetett II. Erzsébet királynő férje, Fülöp edinburghi herceg kórházi kezelést igénylő, hirtelen megbetegedése.
A gyémántjubileumi hosszú hétvége egyik legkiemelkedőbb rendezvénye volt a hétfő esti szuperkoncert a Buckingham-palota – a legfőbb londoni királyi rezidencia – előtti téren. A több mint kétórás rendezvényen a brit és a nemzetközi poprock legnagyobb világsztárjai léptek fel. A sort Robbie Williams nyitotta, mintegy engedélyt kérve a nézőtéren helyet foglaló királyi családtól a szórakoztatásra a Let Me Entertain You eléneklésével. Sir Cliff Richard 1968-as eurovíziós világslágerével, a Congratulations című örökzölddel köszöntötte az uralkodót, majd mások mellett Sir Elton John, Sir Tom Jones, Stevie Wonder, Shirley Bassey, Jools Holland, Ruby Turner, Annie Lennox és Kylie Minogue váltotta egymást a palota előtti téren kialakított körszínpadon. Az éjszakába nyúló koncertet – az óvatos becslések szerint is legalább 250 ezres közönség egetverő üdvrivalgása közepette – Sir Paul McCartney zárta. Sir Paul olyan klasszikusokat szólaltatott meg, mint a Magical Mystery Tour, a Let It Be, az All My Loving, az azonos című James Bond-filmepizód főcímdala, a Live and Let Die, és végül a kritikusok által sokszor kinevetett, de a hétfő esti közönség által rajongva fogadott Ob-La-Di-Ob-La-Da. A szuperkoncert legnagyobb meglepetést keltő zárómozzanata mindazonáltal az volt, amikor maga az ünnepelt jelent meg a színpadon a műsor összes résztvevőjével együtt. II. Erzsébet királynő nem szólt ugyan az Admiralitás és a Buckingham-palota közötti híres Mall sugárúton összegyűlt, őt ünneplő több százezres tömeghez, a megjelentek nevében azonban a királyi házaspár elsőszülött fia, a 64 esztendős Károly trónörökös köszöntötte megindító beszédben jól láthatóan könnyekig meghatódott édesanyját, megköszönve neki az elmúlt hatvan évben tanúsított példamutatását, és azt, hogy „a britek büszkék lehetnek arra, hogy britek”.