A söriváshoz és a sörkészítéshez kapcsolódó egyedi tárgyakat, dokumentumokat mutat be a Vallanak a söröskorsók című kiállítás, amely a héten nyílt a Pécsi Janus Pannonius Múzeum néprajzi osztályán.
A Rákóczi utcai épület látogatói a szegedi Móra Ferenc Múzeum gyűjteményéből válogatott 150 söröskorsó és kupa, valamint a pécsi sörgyár eredeti alapító oklevele, a 20. század első felében vezetett leltárkönyve mellett számos helyi vendéglőről és sörivóról készült régi fotót, sörfogyasztást népszerűsítő plakátot tekinthetnek meg. A 18–20. században üvegből, kerámiából, fémből, agyagból készült, különböző űrtartalmú kriglik festett vagy domború mintáin mesés történetek elevenednek meg, illetve azokon mitikus lények szimbolikus kavalkádja, motívumok gazdag tárháza látható – mondta el Burján István főmuzeológus, a néprajzi osztály munkatársa.
Az október közepéig látogatható kiállítás ötletét az adta, hogy Magyarország első sörfőzdéjét 1848-ban a baranyai megyeszékhelyen alapították. Ezenkívül a néprajzi osztály szeretett volna egy igazi nyári, széles rétegekhez szóló és jelentős érdeklődésre számot tartó kulturális eseményt kínálni. A főmuzeológus megjegyezte, hogy a tárlathoz több kísérőrendezvényt is terveznek nyáron és ősszel. Ezek között lesz bemutató a sörhöz illő ételekből, rendhagyó tárlatvezetés és filmvetítés is: Máriássy Félix Egy pikoló világos című filmjére válthat jegyet a közönség.