Kézdivásárhelyen a választási névjegyzéken szereplő 17 670 személyből a polgármesteri listára 8913-an szavaztak vasárnap – 262 voks érvénytelen volt –, ez 50,45 százalékos részvételt jelent, ami hét százalékkal magasabb, mint négy esztendővel ezelőtt.
A szavazatok 46,24 százalékával nyerte a választásokat Bokor Tibor, az RMDSZ jelöltje. Rácz Károly MPP-s polgármesterjelölt 25,34 százalékkal a második helyen végzett, Johann Taierling az EMNP színeiben 23,97 százalékot szerzett.
Bokor Tibor 3999 szavazatot kapott, Rácz Károly 2192-t, Johann Taierling 2073-at. A két független jelölt: Szarvadi József 303, Sükösd Ede pedig 82 szavazatot összesített. A tizenöt választási körzetből Rácz Károly csupán az oroszfalvi körzetben múlta felül 17 szavazattal Bokor Tibort.
Az RMDSZ tanácsi listája 4096 érvényes szavazatot kapott, az MPP-re 1619-en, az EMNP-re 1583-an, a Közösségért Pártszövetségre 271-en, a Szociál-Liberális Szövetségre 187-en, Dan Diaconescu néppártjára 198-an voksoltak. Egy tanácsi mandátum elnyeréséhez 429 szavazat kellett. A töredékek újraosztása után az RMDSZ kilenc, az MPP és az EMNP négy-négy tanácsi mandátumhoz jutott. A függetlenként induló két tanácstagjelölt, Szarvadi József 350, Sükösd Ede pedig 100 szavazatot kapott.
Az RMDSZ színeiben Hegedüs Ferenc, dr. Kelemen András, István Zoltán, Bartha Vilmos, Nagy-Babos Tamás, Babos Botond, Bejan András és Derzsi Gyula, az MPP-listáról Rácz Károly, Lukács László, dr. Szabó István és Rákosi János, az EMNP-listáról pedig Johann Taierling, Balázs Attila, Veres Botond és Ilyés Botond jutott önkormányzati képviselői mandátumhoz.
Felső-Háromszéken, ahol két vagy annál több polgármesterjelölt indult, Bereckben született a legnagyobb RMDSZ-es győzelem: Dimény Zoltán 1708 érvényes szavazattal 94 százalékot összesített. A berecki tanácsban kilenc RMDSZ-es, egy független és a Szociál-Liberális Szövetség három képviselője kap helyet.
Szentkatolnán Tusa Levente, az RMDSZ polgármesterjelöltje 1410, ellenjelöltje, az MPP-s Kovács Levente pedig 248 érvényes voksot összesített. A tanácsba tizenegy RMDSZ-es és két MPP-s jutott be.
Kézdiszéken Gelence jelenti az RMDSZ számára a legnagyobb fiaskót, hiszen nemcsak a polgármesteri széket veszítették el az MPP jelöltjével szemben, hanem a tizenhárom tanácsi helyen is fele-fele arányban osztoznak, a mérleg nyelve a Közösségért Pártszövetség roma jelöltje lesz.
Az EMNP két tanácsi mandátumot szerzett Esztelneken és egyet Kézdiszentkereszten, illetve ötöt Ozsdolán, ahol az RMDSZ ugyanannyi tanácsi helyet kap, a Közösségért Pártszövetség két, míg az MPP egy mandátumhoz jutott. Az MPP Kézdiszentkereszten három, az RMDSZ pedig hét tanácsi mandátumot szerzett meg.
Kézdialmáson Molnár István 582, az MPP-s Kovács Imre pedig 195 voksot kapott. Az önkormányzat összetétele: hét RMDSZ-es és két MPP-s.
Torján Daragus Attila jelenlegi polgármesternek nem volt ellenjelöltje, a tanácsba 11 RMDSZ-es, egy MPP-s és egy EMNP-s jelölt kerül. Esztelneken Varga Attila volt az egyetlen polgármesterjelölt, az önkormányzatba hét RMDSZ-es és két néppártos kerül. Lemhényben Lukács Róbert, az RMDSZ jelöltje győzött, a jövendő tanács hat RMDSZ-esből, két függetlenből, két MPP-sből és egy néppártosból tevődik össze. Csernátonban Bölöni Dávid, az RMDSZ jelöltje fölényesen győzött, a tanácsban tíz RMDSZ-es és három MPP-s kap helyet. Kézdiszentkereszten Páll Endre, a jelenlegi alpolgármester, az RMDSZ jelöltje kapta a legtöbb voksot, második helyen Rettegi János, az MPP, harmadik helyen pedig Boldizsár Béla, a néppárt jelöltje végzett. Kézdiszentléleken Balogh Tibor, az RMDSZ polgármesterjelöltje 90–10 százalékos arányban győzte le az MPP-s Fekete Istvánt, a tanács felállása: tizenkét RMDSZ-es és egy MPP-s.