A kézdivásárhelyi főtér legrégebbi, egyben legrosszabb állapotban levő épületének faerkélye elvált a faltól.
Az alája helyezett tartóoszlopok nem bírják a nagy súlyt, tegnapra még jobban az udvartér felé dőlt, ezért Szekeres László, a városháza katasztrófavédelmi felelőse elrendelte a veszélyes övezet bekerítését.
Többen a veszélyes erkély lebontása mellett érveltek, de olyan is akadt, aki arra figyelmeztette Szekeres Lászlót, hogy az épület műemlékövezetben található, ezért engedély nélkül nem lehet hozzányúlni. Ugyanígy vélekedett a telefonon megkérdezett Fekete Márta műépítész, műemlékvédelmi szakember is, ezért tegnap nem került sor az erkély lebontására, amely azonban bármikor katasztrófát okozhat, ha netán akkor szakad le, amikor alatta emberek haladnak el. Szerinte a tulajdonosnak kellene írásban jeleznie a tényállást a megyei művelődési felügyelőségnél, hogy megszerezhesse az erkély lebontásához szükséges engedélyt.
2008-ban a céhes város önkormányzata a polgármester előterjesztésére elfogadta a 8-as udvartér 1. szám alatti emeletes épület műemlékké nyilvánítását, de az iratcsomót nem terjesztették fel Bukarestbe, az épület műemlékké nyilvánítása elakadt.
Az 1823-ban emelt ház a főtér legrégebbi épülete. Jelenlegi tulajdonosa, Tánczos Sándor elmondása szerint Weneraiter János sörgyárosé volt, akitől veje, Jancsó Béla ügyvéd örökölte a házat, melyet 1948-ban államosítottak. Tánczos 1959 óta lakik az ingatlanban, amelyet 1970-ben vásárolt meg az akkori közüzemektől. Az épületben a legnagyobb kárt az 1940-es és az 1977-es földrengés okozta, 2003. szeptember 9-én beszakadt az egyik szoba boltíves mennyezete. Tánczos anyagi helyzete nem engedte meg, hogy nagyobb javítást végezzen az épületen, de több beadványban is felhívta a város vezetőinek figyelmét: kár lenne, ha a főtér legrégebbi épülete összeomolna. A műemlékvédők is számba vették a házat, és egyetértettek abban, hogy műemlékké kellene nyilvánítani és köztulajdonba helyezni, mivel csak úgy lehetne közpénzből restaurálni, de az egyik örökös akadékoskodása miatt az átvételre sem került sor. A mára szitára hasonlító, 180 négyzetméteres zsindelytetőt kellene mielőbb kijavítani, ahová már egy fa is nőtt.