Ritka az a zaláni, legyen tősgyökeres vagy betelepedett, aki ne úgy érezte volna, hogy ott kell lennie a kultúra új hajlékának avatóján-szentelőjén, „mert mindenki számára ez volt az idei falunap legértékesebb hozadéka” – mondták a zalániak.
Fodor István polgármester ismertette az épület uniós pénzekből való bővítésének és korszerűsítésének történetét, s köszönetet mondott azoknak, akik segítettek a pályázat útjának egyengetésében, a tervezőnek, kivitelezőnek, azoknak is, akik közmunkáztak azért, hogy tegnapra az épület könyéke is virágos arculatával fogadhassa a látogatókat.
Csak azon a faluközösségen lehet segíteni, ahol van igény és kezdeményező szellem – mondotta beszédében Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke –, s erre Bodok önkormányzata az egyik legtalálóbb példa, mert válságos körülmények között is lehet eredményeket elérni éberséggel, készenléttel és munkával. Megújult az épület, kazánházzal, raktárhelyiségekkel bővült. A keleti és az északi feléhez mutatós, boltíves fedett bejárat épült, kőkerítéssel vették körbe. Új színpad, új bútorzat, ruhatár, világítás, hangosítóberendezés, légkondicionáló, illemhelyek révén megfelel a legkorszerűbb elvárásoknak. Lesz nevelő jellegű magyar művelődési élet is az új épületben, kerül majd olyan helyi vagy beköltözött, aki felvállalja majd azt – nyilatkozta Fodor István. Zsúfolásig megtelt az új terem, elismerő oklevelet vehettek át azok a pedagógusok, akiknek érdemeik között szerepelt a népnevelés. A színpadot helyi műkedvelők, iskolások avatták fel. Fellépett a Sánta Kincső zenetanár vezette bodoki vegyes kar és furulyacsoport, Gáspár Attila Veresbegy néptáncegyüttese és meghívottként a sepsiszentgyörgyi Fenyőcske néptáncegyüttes.