Július 2-a és 7-e között közel ötszáz munkáltatónál ellenőrizték a munkaügyi felügyelők, hogy biztosítják-e alkalmazottjaik védelmét a kánikulában. 276 munkaadót figyelmeztettek, kilenc céget megbírságoltak, a kiszabott pénzbírság 32 500 lejre rúg.
Az ellenőrzés során 285 hiányosságot észleltek, 326 intézkedést rendeltek el ezek kiküszöbölésére, határidőket is megszabva. A munkaügyi felügyelők bírságolták azokat a munkáltatókat, akik nem biztosították a mikroklímát a munkahelyen, nem mutatták a szélsőséges hőmérsékletek miatti kockázatfelmérést, nem vezették be saját utasításaik közé a kánikula elleni intézkedéseket – áll a munkaügyi felügyelőség Mediafaxhoz eljuttatott közleményében.
A felügyelők olyan esetben is eljártak, ha a munkáltatók nem tartották be a minimális intézkedéseket a munkahelyi körülmények jobbítására és az alkalmazottak egészségének megőrzésére, vagyis nem csökkentették a munka ritmusát és intenzitását, nem biztosították a szellőztetést, a borvizet, a zuhanyozási lehetőséget a munkahelyen. A munkáltatóknak majdnem fele nem hozott megelőző intézkedéseket a kánikulában végzett munka okozta betegségek megelőzésére.
A munkaügyi felügyelőség közölte: a területi kirendeltségek folytatják az ellenőrzést.
Nyár eleje óta több mint ezer munkáltatónál néztek szét, a kánikulában megkövetelt intézkedések elmulasztásáért pedig 100 000 lej büntetést róttak ki.