A Kézdivásárhelyi Nők Egyesületének meghívására jött el az udvarterek városába és mutatta be a Vigadóban közel száz érdeklődő jelenlétében Kocsis István Árva Bethlen Kata című, nyolcvanperces monodrámáját az 1987 óta Magyarországon szabadfoglalkozású színművészként tevékenykedő Meister Éva.
A résztvevők lélegzetvisszafogva, síri csendben, mélyen meghatódva követték az Árva Bethlen Kata szenvedéseit, bátor, példamutató életét megjelenítő előadást.
A színművésznőt Fülöp Magdolna egyesületi elnök mutatta be, és mondott köszöntet, hogy elfogadta meghívásukat. Azt is közölte, hogy Meister Éva a tél folyamán ismét ellátogat Háromszékre, és bemutatja egy másik önálló pódiumműsorát.
A színművésznő a Brassó megyei Olthévízen született, abban a faluban, ahol gróf Bethlen Kata is hosszabb ideig élt, ahol a felsőcsernátoni Bod Péter volt az első református lelkész, akiről ezúttal is megemlékeztek születésének 300. évfordulóján.
Meister Éva Thália papnőjeként immár harminchárom éve szolgálja népét, és népszerűsíti önálló estjeivel Magyarországon, Erdélyben és a nagyvilágban a magyar szót, a magyar kultúra gyöngyszemeit. Jelenleg négy egyszemélyes előadóest szerepel repertoárján. A Bethlen Katáról szóló monodrámát először 1997-ben szülőfalujában mutatta be, s azóta folyamatosan, osztatlan sikerrel játssza.
Kocsis István monodrámája az újrakezdő asszonyról szól, aki századokon átívelően példát mutat arról, hogyan kell egyenes gerinccel élni még farkasok között is. Meister Éva alakításában hitelesen jelenik meg Árva Bethlen Kata alakja, aki a nézők szeme láttára válik a tizenhét éves lányból ötvenkilenc éves asszonnyá. A színművésznő előadását a református egyház egyik legjellemzőbb énekével, a Tebenned bíztunk eleitől fogva című zsoltárral vezette fel, előadása maradandó élményt jelentett.