Kézdivásárhelyen a Csernátoni utca egyik tömbházában lakó vitéz Szőcs Zsombor mesélte el, hogyan került szélhámosok csapdájába, és miként hitegették tárgyi nyereményekkel. „Legalább más tanuljon az én káromon, és ne hagyja magát becsapni” – mondotta.
Elmesélte, hogy vezetékes telefonján hívta fel egy illető, aki Tamás Lorándként, a fővárosi Romtelecom munkatársaként mutatkozott be, és arról értesítette, hogy számítógépes sorshúzás nyomán megnyert egy plazmatévét és egy utolsó generációs mobiltelefont. Egy pénteki nap történt az első beszélgetés, pár napra rá ismét jelentkezett, mondván, hogy a küldemény már kocsin, és indítják a nyerteshez. Csupán annyit kell tennie – mondotta –, hogy a már megvásárolt három, tízeurós feltöltő kártya mellé vegyen még két tizenöt euróst, és ezek sorszámát diktálja be neki. Miután lefizették a második adag feltöltő kártyát is, a szélhámos ismét jelentkezett, hogy újra a Szőcs családot húzta ki a számítógép, ezúttal egy mosógépet és kétezer eurót nyertek. Ezek átvételéhez még négy, tizenöt eurós kártyát kell megvásárolni – így a szélhámos –, ellenkező esetben elúszik minden eddigi nyeremény. Végül a négy helyett két tizenöt eurós kártya megvásárlásában egyeztek meg, a másik kettőt akkor veszik meg, amikor megérkezik a küldemény. A kocsi elindult Brassóból – mondta utolsó beszélgetésükkor a szélhámos, aki azóta már nem válaszol a hívásokra.
A Szőcs család későn jött rá arra, hogy becsapták. Vitéz Szőcs Zsombor úgy tudja, hogy rajta kívül csak abban a lépcsőházban, amelyben ő lakik, még három családot csaptak be hasonló telefonos trükkel, és tudomásunk szerint városszerte is több tucatra tehető az átvert emberek száma.