Klaus Klipp, az Európai Régiók Gyűlése főtitkárának előadása nyitotta meg a régiós politikusok és köztisztviselők számára szervezett akadémiai képzést.
Az árkosi Európa-tanulmányok Központban szervezett programot az Európai Régiók Gyűlésével közösen bonyolítja le a Kovászna megyei önkormányzat, célja a regionális identitás erősítése, illetve a tapasztalatok, a tudás átadása. A képzéssorozat az európai uniós országok 260 tagrégiójából álló Európai Régiók Gyűlése három fő tevékenységi területének egyike, a másik kettő a tapasztalatcsere és a lobbi.
,,Nagyon fontos, hogy a régióknak a lehető legjobban felkészült vezetőik legyenek, hogy a megfelelő helyen tájékoztassák a döntéshozókat a térség igényeiről. Ez azért is elengedhetetlen, mert a Brüsszelben hozott döntések több mint hetven százalékát alsóbb szinteken, a régiókban alkalmazzák. A hatékony érdekérvényesítéshez nyújt támogatást a hálózatrendszerben működő Európai Régiók Egyesülete" — fejtette ki Klipp.