Kozák Danuta parádés evezéssel aranyérmet szerzett a női kajak egyesek 500 méteres döntőjében. Ez a magyarok londoni hetedik aranyérme, a magyar kajak-kenu sport huszonkettedik ötkarikás aranya. Az ötszörös világ- és hétszeres Európa-bajnok, 25 éves Danutának ez a második aranyérme, hiszen tagja volt a győztes négyesnek is. És amikor azt hittük, hogy mára befejeztük az éremszerzést, a hullámokat hasítgatva jelentkezett a hódmezővásárhelyi Risztov Éva, nyakában a távúszás 10 km-es számának mezőnyével: Magyarok, itt van, hozom a nyolcadik aranyérmet! Fantasztikus bravúr.
Érem nélkül folytatódott...
...mármint magyar és román szempontból a tizenkettedik versenynap. De nem keseredtünk el, legalábbis mi, magyarok, pedig vízilabdázóink leszerepeltek. Nem keseredtünk el, mert ha jól a tények hátterébe néztünk, láthattuk, hogy az egész londoni olimpián gyenge teljesítményt nyújtottak. Ettől a csapattól, ezektől a játékosoktól többet vártunk. Hogy is szokták mondani?... Megvan: az ilyen játékosok, mint a magyarok, ha éjjel tizenkettőkor felköltik őket, és úgy pizsamában medencébe lökik, akkor is verhetetlenek, mert olyan játékra képesek... Most kivétel történt, olyan kivétel, mely erősíti a szabályt, vagy ha így jobb: semmi sem tart ám örökké, a magyar vízilabdázók legutóbbi aranykorszaka sem.
Na szóval, a délutánt a kötetlen szurkolásra fordíthattuk. Felszabadultan élvezhettük a játékok szépségét, a küzdelmek hevét, színvonalát, izgalmát. A női birkózásban japán győzteseknek tapsolhattunk, a 2002 óta veretlen, hétszeres világbajnok Icso Kaorinak, aki Londonban a harmadik olimpiai aranyérmét szerezte, aztán Obara Hitominak, aki nyolc világbajnoki címe mellé az első ötkarikás aranyát gyűjtötte be.
Birkózás, női 48 kg: 1. és olimpiai bajnok OBARA HITOMI (japán), 2. Marija Sztadnyik (azeri), 3. Carol Huynh (kanadai) és Clarissa Chun (amerikai), 63 kg: 1. és olimpiai bajnok ICSO KAORI (japán), 2. Csing Zsuj-hszüe (kínai), 3. Ljubov Voloszova (orosz) és Battsetseg Soronzonbold (mongol).
Díjugratásban Tell Vilmos kései unokái örvendezhettek s ünnepelhették Steve Guerdatot és lovát, Nino Des Buissonnetset csodálatos teljesítményükért.
Díjugratás, egyéni: 1. és olimpiai bajnok STEVE GUERDAT (svájci), 2. Gerco Schrofer (holland), Cian O’Connor (ír).
És akkor következhetett az atlétika. Küzdelem volt, nagy csata mindenik döntőben, de világot megrengető eredményt már nem jegyezhettünk. A nap négy döntőjének aranyérmein az amerikaiak és az oroszok osztoztak, az amerikaiak hármat, az oroszok egyet vettek birtokukba, egészen pontosan Allyson Felix, Brittney Riesse, Aries Merritt és Natalia Antjuh. Csak sajnálni tudjuk, hogy a kubai gátfutó Robles sérülés miatt a verseny feladására kényszerült. Ha marad, lehet, hogy világcsúcs születik 110 m gáton. Lehet...
Atlétika, nők, 200 m: 1. és olimpiai bajnok ALLYSON FELIX (amerikai) 21,88 mp, 2. Shelly-Ann Fraser-Pryce (jamaicai) 22,09 mp, 3. Carmelita Jeter (amerikai) 22,14 mp, 400 m gát: 1. és olimpiai bajnok NATALIA ANTJUH (orosz) 52,70 mp, 2. Lashinda Demus (amerikai) 52,77 mp, 3. Suzana Hejnova (cseh) 53,38 mp, távolugrás: 1. és olimpiai bajnok BRITTNEY RIESSE (amerikai) 7,12 m, 2. Jelena Szokolova (orosz) 7,07 m, 3. Janay Deloach (amerikai) 6,89 m, férfiak, 110 m gát: 1. és olimpiai bajnok ARIES MERRITT (amerikai) 12,92 mp, 2. Jason Richardson (amerikai) 13,04 mp, 3. Hansle Parchment (jamaicai) 13,12 mp.
Tékvandó, férfiak, 58 kg: 1. és olimpiai bajnok JOEL GONZÁLEZ BONILLA (spanyol), 2. Li Te Hun (dél-koreai), 3. Alekszej Gyenyiszenko (orosz) és Oscar Munoz Oviedo (kolumbiai), nők, 49 kg: 1. és olimpiai bajnok VU CSING JU (kínai), 2. Brigitte Yagüe Enrique (spanyol), Sonkham Chanatip (thaiföldi) és Lucija Zaninovic (horvát).