Másfél millió autót visszahív a Toyota

2012. augusztus 20., hétfő, Autóvilág–Technika

Másfél millió autót hív vissza szervizbe világszerte a Toyota a hátsó híd nyomtávrúdjai beállításának ellenőrzésére – jelentette be az autógyár németországi leányvállalata augusztus 2-án Kölnben. A visszahívás a RAV4, az Avensis T27 és az Auris D-CAT modellt érinti. A járművek hátsó lengéscsillapítóin a beállítást követően két rögzítő anyát kell az előírt nyomatékkal meghúzni, ellenkező esetben holtjáték alakulhat ki, ami kimozdíthatja a hátsó kereket a nyomvonalból.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 2
szavazógép
2012-08-20: Autóvilág–Technika - :

Hivatalosan is megszűnt a Maybach

A Daimler friss árlistája alapján hivatalossá vált, hogy megszűnt a veszteséges Maybach luxusmárka – olvasható az Origo.hu-n. A hírek szerint már tavaly novemberben pont került a Maybach történetének végére.
2012-08-20: Autóvilág–Technika - :

Harminc éve kezdődött a hangcédék sorozatgyártása

Harminc éve, 1982. augusztus 17-én hagyták el az első audiocédék a Philips gyártósorát a németországi Hannoverben. 1957-ben az olasz Antonio Rubbiani végezte az első kezdetleges videolemezes kísérleteket, amelyek aztán szakemberek egész generációját inspirálták a digitális technológia lehetőségeinek teljesebb feltárására. 1969-ben a holland Philips vállalat fejlesztési szakemberei jutottak arra a következtetésre, hogy optikai elven kellene tárolni a videojeleket. Klaas Compaan gondolta ki, hogy spirálisan elhelyezkedő apró mélyedésekben kellene korongra rögzíteni kódolva a képjeleket. Az ötlet nyomán 1975-ben született meg a LaserVision elnevezésű videolemez.