Győzött a Fidesz Hódmezővásárhelyen
Almási Istvánt választották Hódmezővásárhely polgármesterévé, a Fidesz–KDNP jelöltjét a voksolók 52,31 százaléka támogatta. Kis Andrea, az MSZP jelöltje 22,72 százalékot, a jobbikos Kovács Sándor 14,1 százalékot, a függetlenként induló Nagy László 10,95 százalékot kapott.
A választáson 33,06 százalékos volt a részvétel, összesen 12 291 érvényes szavazatot adtak le. Hódmezővásárhelyen azért tartottak időközi választást, mert a várost 2002 óta irányító Lázár János június 2-ától a Miniszterelnökséget vezeti államtitkárként, és e poszt a jogszabályok értelmében összeférhetetlen a polgármesteri tisztséggel.
Magyarország várja a valutaalapot
A magyar fél továbbra is az IMF/EU-tárgyalások szeptemberi folytatásával számol – tudta meg a Világgazdaság Online tegnap. A magyar tárgyalódelegáció továbbra is azzal számol, hogy a felek tartják magukat a korábban eldöntött menetrendhez, és szeptemberben folytatódnak a megbeszélések – közölték a hírportál megkeresésére Varga Mihály főtárgyaló, tárca nélküli miniszter irodáján. Tájékoztatásuk szerint folyamatos a kapcsolattartás a tárgyalásban részt vevő szereplők között. A Nemzetközi Valutaalap külkapcsolati igazgatója, Gerry Rice a múlt héten közölte: az intézet kapcsolatot tart a magyar kormánnyal és az Európai Bizottsággal, de még nem tűzött ki dátumot, hogy mikor folytatódnak a júliusban megkezdett érdemi tárgyalások a hitelprogramról.
Uniós csúcs a hétéves költségvetésről
November 22-én és 23-án rendezik Brüsszelben a csúcstalálkozót az Európai Unió hétéves (2014–2020) költségvetéséről – erősítette meg tegnap Dirk De Backer, Herman Van Rompuy, az Európa Tanács elnökének szóvivője. A tét nagyjából ezermilliárd euró, illetve az abból finanszírozandó európai célok meghatározása, valamint a nemzetállami érdekek egyeztetése. José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke bő egy évvel ezelőtt terjesztette be javaslatát a 2014 és 2020 közötti többéves pénzügyi keretre vonatkozóan. Ennek értelmében az EU 1025 milliárd euró kiadást vállalna magára, ami a huszonhét tagállam összesített gazdasági teljesítményének 1,05 százaléka. Összehasonlításul: a jelenlegi (2007 és 2013 közötti) pénzügyi időszakra az uniónak összesen 994 milliárd elkölthető euró áll rendelkezésére. Ez az abszolút számokat tekintve kevesebb, mint a következő időszak tervszáma, ám 1,12 százaléka a tagok összesített GDP-jének. Az unió vezetői már október 18-án és 19-én is találkoznak, akkor főként Görögország és Spanyolország lesz a fő téma. A december első felének végére tervezett csúcstalálkozón az euróövezeti adósságválság hosszú távra szóló rendezéséről fognak eszmét cserélni.