Belföldi hírek

2007. december 7., péntek, Belföld
Támadják az államfőt

Élesen bírálta az államfőt Dan Voiculescu, mert fogadta hivatalában Tőkés László EP-képviselőt.

A konzervatívok még funkcióban lévő elnöke szerint az államfő a magyar radikálisokkal paktálva a románellenességet európai rangra emelte. Voiculescu úgy véli, hogy az államfőnek a magyar radikálisok szavazatai többet érnek, mint a románok érzékenysége, szerinte ugyanis Tőkés a kampányban olyan kijelentéseket tett, amelyek sértőek a románok számára.

Kivonulás Irakból

Románia szövetségesei beleegyezésével vonja ki csapatait Irakból, olyan mértékben, ahogyan a helyi hatóságok képesek átvenni az ellenőrzést — jelentette ki Călin Popescu Tăriceanu. A kormányfő ismertette, jelenleg négyszáznál alig valamivel több román katona állomásozik az ázsiai országban. A fokozatos kivonulás egyébként minden szövetségesre jellemző.

Januárban indulnak az ellenőrzések

A Feddhetetlenségi Ügynökség 2008 januárjában elkezdheti a vagyonbevallások ellenőrzését — jelentette ki tegnap Tudor Chiuariu igazságügyi miniszter. A kormány szerdán sürgősségi rendelettel úgy döntött, az ügynökség alelnöke átveszi az elnöki teendőket, hogy az intézmény megkezdhesse működését. Mint ismeretes, az ügynökség élére — a politikai huzavona miatt — hónapok óta senkit nem tudtak kinevezni.

Legkorruptabb az unióban

Az uniós országok közül Romániában a legnagyobb azoknak az aránya, akik valamilyen megvesztegetésben vettek részt. A Transparency International, a korrupció elleni küzdelem nemzetközi szervezete idén nyáron végzett felmérést a világ több országában. Eszerint az új EU-tagok közül Romániában harminchárom, Csehországban tizenhárom, Bulgáriában hétszázalékos a vesztegetők aránya. Az EU régi, nyugat-európai tagországaiban kevésbé jellemző a korrupció, a lakosság egy-két százalékát érinti.

Családi kötelezettség

A 25 és 54 év közötti romániai nők közel tizenkét százaléka 2006-ban a családi kötelezettségek miatt (házasság, terhesség, gyermek- vagy más családtag gondozása) nem vállalt munkát. Ez meghaladja az európai átlagot, Románia az Európai Unióban a 11. helyen áll. Az Eurostat tanulmánya szerint a 27 EU-s tagországban a tavaly az említett korosztályú nők 10,7 százaléka nem volt aktív a munkaerőpiacon. Ugyanakkor a 25 és 54 év közötti romániai nők 27,4 százalékának nem volt munkahelye, szemben az EU-szinten regisztrált 23,6 százalékkal. A jelzett százalékba beleesnek azok a nők, akik a családi kötelezettségek miatt ülnek otthon, de azok is, akik más okok miatt nem dolgoznak. A családi kötelezettségek miatt nem dolgozó nők aránya Máltán volt a legnagyobb, 45,9 százalék, míg az ellenkező póluson Svédország áll 2,1 százalékkal.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 9
szavazógép
2007-12-07: Belföld - x:

Hírsaláta

Băsescu ELRENDELHETI A NYOMOZÁST. Az alkotmánybíróság döntése értelmében Traian Băsescu államfőnek szabad keze van a Főügyészség Korrupcióellenes Igazgatósága vagy más ügyészségek által miniszterek ellen kezdeményezett nyomozások engedélyezésére, és semmiféle bizottságra nincs szüksége e feladat ellátásához.
2007-12-07: Közélet - Mózes László:

Külföldi hírek

Veszélyben a szlovákiai magyar rádiózás
A szlovák közszolgálati rádió vezetősége arra készül, hogy január elsejétől megszünteti a középhullámú sugárzást...