Az új színházi bérlet működése talán nagyobb izgalomban tartja a Tamási Áron Színház vezetőségét, mint a jövő héten az első bemutatóval kezdődő, 2012–2013-as évad, holott a most induló színházi év izgalmas előadásokat ígér, a házi, illetve házinak számító rendezők mellett a kortárs román színjátszás két jeles személyisége is meghívást kapott egy-egy bemutatóra. Az évadterv ismertetése mellett azonban az Ábel-bérletről is fontosnak tartotta néhány információ közlését Bocsárdi László igazgató.
Jövő hét csütörtök-péntekén nyit az évad egy Spiró György-dráma bemutatójával, Keresztes Attila visszatérő (és hazatérő) rendező komikus játékként határozta meg a nagyteremben rendezett stúdióelőadást, az Ikszek című regény színpadi változatában, Az imposztorban Biró József, a Kolozsvári Állami Magyar Színház szintén visszatérő színművésze játssza a főszerepet. Október második felében mutatja be Mátray László a még a múlt évadra ígért egyéni előadását, Gogol Egy őrült naplója című monodrámája a rendkívül érzékeny színművésznek úgy áll, mint kesztyű a kézen.
Szilveszteri előadásként ismét komédiát láthat a színház közönsége, Bocsárdi László szerint a társulat megérett egy újabb Moliére-bemutatóra. A fösvény a világirodalom talán legismertebb komédiája, Louis de Funes legendás rendezésében-főszereplésével kora viszonyaira világított rá, de éppúgy aktuális ma is – mondja Bocsárdi, a darab rendezője. Az Uniter-díjas Radu Alexandru Nica rendezésében látható komikus drámát jövő tavasszal mutatja be a társulat, Neil LaBute Micsoda csaj(ok) című stúdióelőadása a nősülés előtt álló fiatalember utolsó kalandján át férfi és nő kapcsolatának problematikus pontjait villantja fel. A bemutatók sorát márciusban a másik házi rendezőnk, Zakariás Zalán által színre vitt „játék a bűnnel 7 képben“ műfajú Ödön von Horváth-darab folytatja, A végítélet napja krimi is, de a lelkiismeret drámája is. És végül, az évad utolsó bemutatójaként Radu Afrim rendez kortárs szöveg alapján előadást, a sepsiszentgyörgyi román színháztól indult fiatal rendezőről egyik kritikus azt mondta, a telefonkönyvet is képes színre vinni. A többszörös Uniter-díjas, kirobbanó tehetségű Afrim sajátos formavilágot alakított ki, most először dolgozik együtt a Tamási Áron Színház társulatával. Az idei évadban bemutatott előadások sorát gazdagítja még a marosvásárhelyi Yorick Stúdió vendégjátéka, a Bányavirág című fekete komédiát a sepsiszentgyörgyi közönség a Szent György Napokon láthatta már, azóta a Pécsi Országos Színházi Találkozó nagydíját is elnyerte az előadás. A színház kínálatát színesíti még a múlt évadról műsoron tartott Tesztoszteron, Illatszertár, Trakhiszi nők, Bánk bán, Ivanov előadás, illetve ismét felújítják az Ilja prófétát.
Kihívás az intézmény számára az Ábel-bérlet, társasjáték közönség és színház között, melyben mindkét félnek részt kell vennie, fogalmaz Bocsárdi László. Lényege, hogy minden bérlettulajdonos maga választja meg, mikor melyik előadást nézi meg, épp csak idejében kell döntéséről tájékoztatnia a színházat. A bérlet tulajdonképpen úgy működik, mint a gyűjtőjegy: az öt előadás megnézésére jogosító belépőt akár egy darabnál több személy veheti igénybe, a műsoron tartott régebbi előadásokra épp úgy érvényes, mint az évad új előadásaira (kivéve a bemutatókat) vagy az M Stúdió előadásaira. Ha elfogyott, érdemes újat vásárolni, olcsóbb, mint öt jegy ára, és a következő évadban is felhasználható. Az előadásokat egyébként a közönség igényének megfelelően időzítik, a múlt évadiakat például nem csak azoknak érdemes megnézniük, akik elszalasztották, hanem mert – ugyancsak a példa kedvéért – a Bánk bán rengeteget alakult bemutatója óta, egy órával rövidebb, de sokkal feszesebb lett a Kisvárdán fődíjat elnyert változata. December utolsó két hetében rendkívül sűrű programot kínálnak, akkor éppenséggel nyolc címet tartanak műsoron. Ahhoz, hogy jól működjön az Ábel-bérlet, a színháznak időben el kell készítenie a következő havi programot, melyet szórólapokon, plakátokon, a médiában és honlapjukon is közzétesznek – összegez az igazgató.