Dr. Csernus Imre SepsiszentgyörgyönBelső korlátaink átlépése

2012. szeptember 27., csütörtök, Család

Két évvel ezelőtt telt ház és óriási érdeklődés fogadta Sepsiszentgyörgyön dr. Csernus Imrét – sokan be sem fértek előadására. A Nyitott Akadémia szervezőit azóta annyian kérték, hogy hívják meg ismét a szókimondó, provokatív stílusáról híres pszichiátert, hogy idén őszre megszerveztek vele egy újabb körutat.
 

Azt mondják, Csernus doki 2010 óta sokat változott. Bár továbbra is jellemző rá a nyers őszinteség, mostanában mégis sokkal bensőségesebb hangulatú előadásokat tart, melyekben nagyobb szerepet kap a humor. Ugyanakkor még ma is bátran, zavarba ejtően kérdez, és kimondja azt is, amit mások nem mernek. Állítja: a drasztikus módszerekre azért van szükség, mert az embereket nagyon nehéz kimozdítani a fásultságból, a félelemből és a kényelemszeretetből, de a „sokkterápia” néha meglepően jó eredményekre képes.
A legismertebb magyar pszichiátert idén ismét izgalmas és igen aktuális témáról hallgathatjuk meg Sepsiszentgyörgyön. Elő­adásának címe: Belső korlátaink átlépése.
A tudomány ma már egyre több területen bizonyítja, hogy a Smaragdtábla híres első mondata igaz: „Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Másképpen megfogalmazva: a külső és belső folyamatok nem választhatók el egymástól. Addig nem számíthatunk külső körülményeink javulására, amíg saját magunkban rendet nem tettünk, bizonyos lelki problémáinkat meg nem oldottuk, a minket akadályozó belső korlátainkat át nem léptük. A külvilág ugyanis tükör, melynek képe csak akkor változik meg, ha megváltoztatjuk azt, amit tükröz.
Belső korlátaink átlépése nehéz feladat, amihez megértés és bátorság szükségeltetik. Megértés, hogy átlássuk, mit fejeznek ki, mire figyelmeztetnek bennünket a külvilágban tapasztalható nehézségeink, szenvedéseink. És bátorság, hogy felvállaljuk a szükséges változásokkal járó átmeneti bizonytalanságot és fájdalmat. Mégis ezerszeresen megéri, mert ha sikerül, akkor megtapasztalhatjuk, hogy sokkal erősebbek vagyunk, mint hittük, hogy a problémák megoldhatók vagy meghaladhatók, hogy a belső békesség kitartó munkával elérhető – és hogy élni jó! Doktor Csernus interaktív előadásában arról lesz szó, miként indulhatunk el ezen az úton.

Dr. Csernus Imre előadása október 7-én, vasárnap 19 órakor kezdődik a Szak­szervezetek Művelődési Házában. Jegyek elővételben itt és a városi szervezőirodában kaphatók. A helyszínen – más, érdekes pszichológiai témájú kiadványok mellett – Csernus Imre valamennyi művét meg lehet vásárolni, melyeket a szerző kérésre szívesen dedikál.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 9
szavazógép
2012-09-27: Család - :

Az érzelmi intelligencia fejlesztéséről (Meseterápia)

Kutatások igazolják, hogy az életben való beválásunk nemcsak értelmi képessége­inken múlik. Az igazi sikereket, és ami még fontosabb, a belső harmóniát, az önmagunkkal való elégedettséget csak akkor érhetjük el, ha képesek vagyunk felismerni a magunk és mások érzelmeit, kapcsolatokat teremteni, konfliktusokat kezelni, együttműködni, segítséget kérni, vágyainkat késleltetni, kitartani. Vagyis ha fejlett az érzelmi intelligenciánk.
2012-09-27: Család - Puskás Attila:

A sóskaborbolya (Erdő-mező ajándéka)

Erdőszéli vagy erdei ritkások, bozótosok cserjéje a sóskaborbolya. Lefelé hajló, sárgás kérgű ágain késő tavasszal gömbszerűen behajló, hat sziromleveles virágai fürtösen csüngnek, akárcsak most és október végéig piros termései. Hármas, olykor többosztatú, levélből alakult töviseinek hónaljából több bőrnemű ovális levélke nő, amelynek széle fűrészesen érdes.