Több mint ötszáz háromszéki pedagógus részvételével a megye öt városában indították el a kétszáznyolcvan órás, BaCov-ia elnevezésű ingyenes képzéssorozatot, amelyen a tanárok annyi kreditpontot szerezhetnek néhány hónap alatt, amennyit öt évenként kellene begyűjteniük.
A Bákó és a Kovászna megyei tanfelügyelőség, valamint a bákói, illetve a sepsiszentgyörgyi Csutak Vilmos Pedagógusok Háza együttműködésében indított, a Humánerőforrás-fejlesztési Ágazati Operatív Programban (POSDRU) finanszírozott BaCov-ia képzést a múlt tanévben óvodapedagógusok számára szervezték meg, Háromszéken háromszázhuszonöten végezték el, a jelenlegi szakaszban a tanárok mélyíthetik el számítógépes ismereteiket, tizenhárom szakterületen ismertetik a kompetencia alapú tanítás módszereit, valamint külön foglalkoznak oktatásmenedzsmenttel. A tanfolyamot februárig tizennégy iskolában és a sepsiszentgyörgyi Tanulók Házában tartják hetente két délután és néhány hétvégén, az oktatók a brassói Transilvania Egyetem tanárai, illetve helyi pedagógusok, akiket korábban erre a feladatra felkészítettek. A tanárok képzése után a tanítók továbbképzése következik, az órákat magyar és román nyelven tartják.
Névadási ünnepség később
Az oktatási minisztérium még tanévkezdés előtt jóváhagyta, hogy a Kovászna Megyei Pedagógusok Házát Csutak Vilmosról (1878, Zágon–1936, Sepsiszentgyörgy), a Székely Mikó Kollégium egykori tanár-igazgatójáról, a Székely Nemzeti Múzeum őréről, későbbi igazgatójáról nevezzék el. Az intézmény hivatalosan már használja az új elnevezést, a névadási ünnepség időpontjáról ellenben még nem döntöttek. Botos Erika igazgató lapunknak elmondta, a névadás ötlete Keresztély Irma főtanfelügyelőtől származik, az engedélyeztetés több éve indult, idén nyáron kapták meg a végleges jóváhagyást a szaktárcától.