Felújítják Kovászna központjában a városi kultúrotthon melletti, úgynevezett Dózsa-parkot. A munkálatok javában zajlanak, ha az időjárás nem szól közbe, november elejére új arculatú parkja lesz a fürdővárosnak.
A beruházás összértéke 460 ezer lej, a finanszírozást a környezetvédelmi minisztérium biztosítja, a város önrésze 15 százalék – tudtuk meg Lőrincz Zsigmond polgármestertől. Megnyesik a fákat, a veszélyes ágakat levágják. Sőt, az öregebbek közül többet gyökerestül eltávolítanak, helyükbe fiatal csemetéket ültetnek. A járdát piskótakővel rakják ki, új padokat helyeznek el, rendbe teszik a térmegvilágítást. Rendezik a játszótér környékét is – mondta Thiesz János alpolgármester.
A csinosítás mellett továbbra is a park – és a városközpont – szégyenfoltja marad a szakszervezeti üdülőház. A romos, omladozó épület nemcsak esztétikailag rí ki a környezetből, hanem továbbra is valós veszélyforrást jelent a körülötte járóknak.