0–1Teremlabdarúgás, I. liga: KSE–Marosvásárhelyi City’US 3–5

2012. október 31., szerda, Sport

Kézdivásárhely, városi sportcsarnok. Kö­rülbelül: 400 néző. Vezette: Sebastian Capţen és Doru Balmus (mindketten Galacról). KSE: Haicău–Gazda B., Jacob, Csulak, Szabó, Gaz­da J., Căşineanu, Panţuru, Török, Mol­doveanu. City’US: Iancu–Ignat, Nicuşan, Gherman, Matei, Stoica, Radu, Lupu, Asztalos, Csoma, Muntean, Klein. Gólszerzők: Căşineanu (31.), Moldoveanu (33.), Török (38), illetve Gherman (16.), Matei (22., 25.,), Asztalos (23.), Lupu (35.). Csapathibák: 6–6.

A vendégek kezdték jobban a játékot, de a sok passz és látványos foci mellett hiányzott a gól, amire a 16. percig kellett várni. Ekkor mindkét együttes számára adódott egy-egy helyzet, ám a vezetést mégis a marosvásárhelyiek szerezték meg (0–1). A második félidőben felgyorsult a játék, egymást követték a találatok. A bajnoki címvédő együttes már 4–0-ra vezetett, amikor megszületett az első kézdivásárhelyi gól, amit nem sokkal később újabb követett (2–4). Ekkor úgy tűnt, hogy a KSE még fel tud állni a kétgólos hátrányból, de a marosiak ismét bevették Haicău kapuját, és eldöntötték a mérkőzést (2–5). A házigazdáknak a véghajárban még sikerült egy gólt szerezniük, de ez csak a szépítésre volt elég (3–5). Ha a végeredményt és a bemutatott játékot vesszük figyelembe, a céhes városbéli gárda egyáltalán nem teljesített rosszul a román válogatott játékosainak nagy részét felvonultató City’US ellen, s jobbtól kikapni sohasem volt szégyen. Bravó, KSE, szép volt, fiúk!                          Nagy József

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 509
szavazógép
2012-10-30: Világfigyelő - Bogdán László:

Magyar tükör

Vasárnap Magyarország számos térségében, Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyében is leesett az első hó. Ilyen korai, októberi havazásra legutóbb 2003-ban volt példa.
2012-10-31: Sport - :

A tizedik helyen (Kézilabda)

A vereségsorozat után várható volt a Bobowling zuhanása. A tizedik helyen áll most kilenc forduló után a csapat.