Háromszéki Mária-út

2012. november 13., kedd, Közélet

A háromszéki EKE befejezte a Mária-út festését a megye területén – értesítette lapunkat Dukrét Lajos, az Erdélyi Kárpát Egyesület háromszéki osztályának elnöke. A Mária-út Közép-Európán átvezető spirituális zarándok- és turistaút, mely keresztény értékek mentén halad.

A megfestett szakasz összesen 106 kilométer, a munka 19 napot tartott, és felváltva 51 személy vett részt benne. A távolság duplázódott, mivel az előre lejárt úton a jelzések helyének megválasztásakor felkerült a fehér alap, és visszafelé ráfestették az M betűt, Mária nevének kezdőbetűjét. Az út mentén gyönyörű panoráma kínálja magát, helyenként rálátni a Háromszéki-medencére és a környező hegyekre. Az utat úgy választották ki, hogy lehetőleg csekély autóforgalom legyen rajta, és minél kisebb szintkülönbség. A Mária-út mentén hamarosan szálláshelyeket is kialakítanak, ezzel is bővítve a kínálatot a megye turista­útjain.  (józsa)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1236
szavazógép
2012-11-13: Közélet - :

Kovásznai kórusok találkozója

Tizenkettedik alkalommal tartották meg találkozójukat a kovásznai kórusok. A kisvárosban hat dalárda működik, a Pastorala és a Tiszta Szív világi kórus mellett a két református és a katolikus egyház énekesei és alkalmanként az Apor Vilmos Gyerekotthon dalosai is felléptek.
2012-11-13: Közélet - :

Tűz Árapatakon

Három tűzoltócsapat közel négyórai erőfeszítésére volt szükség tegnap délben Árapatakon egy csűrben kitört tűz eloltásához.