Magyar tükör

2012. november 13., kedd, Világfigyelő

A napokban hozták nyilvánosságra a Magyarországról szóló uniós országjelentést, amely egészében kedvező. A Magyarországgal szemben fölöttébb szigorú uniós szakértők szerint tartható az 2012-es és 2013-as hiánycél.

Igaz, hogy 2014-gyel kapcsolatban már kételyek merülnek fel, két év múlva a hiánycél már nem lesz tartható, elsősorban azért, mert a magyar kormány nem átfogó reformokkal, hanem egyszeri megoldásokkal kísérletezik, amelyek megismételhetetlenek. Persze, 2014 még messze van, addig sok minden történhet, de ahogy Csaba László közgazdász kifejtette, lehet, hogy mégiscsak meghozzák az új adók az elvárt összegeket, s az állami túlkiadások karcsúsításai is eredménnyel járhatnak. Ki láthat előre egy ennyire bizonytalan, válsággal küszködő európai gazdaságban? * A kormány mindenesetre az uniós jelentést a Matolcsy-féle gazdaságpolitika igazolásának véli, s beleszámítva az Orbán-kormánynak az elmúlt időszakban a különféle uniós tisztviselőkkel való csatározásait, ez az elismerés akár meglepőnek is tekinthető. Ugyancsak a kormány gazdaságpolitikáját több ponton is élesen bíráló Csaba László professzor jelentette ki, hogy mivel a magyar állampapírok iránt jelenleg nagy a kereslet, lehet, nem is annyira fontos a halogatott megállapodás a Nemzetközi Valuta­alappal. * Az ellenzék mindezt természetesen nem így látja, számukra a közeljövő nem tűnik ennyire derűsnek, jelenleg azonban a szocialisták és az LMP politikusai is főként a bevezetendő s több ponton éles kérdéseket felvető választási regisztrációt bírálják. * Mesterházy Attila, az MSZP elnöke egy olasz baloldali napilapnak, a l’Unitának nagy interjúban fejtegeti ellenvetéseit, s egyenesen az Európai Unió fellépését sürgeti a magyar választási regisztrációval szemben. * „Az Európai Unió vezető politikusai nem hunyhatják be a szemüket és nem maradhatnak csendben a törvényesség újabb rombolásával szemben, amelyet Orbán Viktor léptet életbe az előzetes regisztrációval, megvalósítva az intézményes diktatúrát” – mondta Mes­terházy, aki egy még súlyosabb és vitatható megállapítást is tesz, szerinte az Orbán-kormány minden intézkedését az önkényuralom logikája sugallja. * De vissza a regisztrációhoz, sok minden még valóban nem teljesen világos, érkeznek az újabb és újabb módosítások, ráadásul az Alkotmánybíróság is leállíthatja, de hát a választásokig még van idő. * A kérdéssel ezen a héten is foglalkozik az országgyűlés, a tervek szerint szocialista javaslatra (!) a köznevelés helyzetéről tartanak vitanapot, s ezt megelőzően a képviselők szavazhatnak a kormánypárti törvényjavaslat átírásáról, melynek során módosulhat a jövő évi adószabályokat tartalmazó előterjesztés is. * A határozathozatalok között voksolhatnak a magyar képviselők az új Duna-híd megépítéséről szóló egyezmény kihirdetéséről, valamint az új választási eljárásról szóló törvényjavaslathoz benyújtott módosításokról. Mozgalmasnak ígérkezik a magyar parlament e hete.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1233
szavazógép
2012-11-13: Világfigyelő - :

Vajdasági aggodalmak (Pásztor Istvánt fogadta Orbán Viktor)

A vajdasági magyar közösség időszerű problémáiról tájékoztatta Orbán Viktor magyar miniszterelnököt Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke tegnap Budapesten.
 
2012-11-13: Világfigyelő - Farcádi Botond:

Röviden

Kínát vádolja a dalai láma
A dalai láma sérelmezi, hogy a kínai kormány nem veszi komolyan a tibeti önégetések újabb hullámát. „A kínai kormánynak ki kell vizsgálnia ezeket az eseteket. Kína nem veszi ezt komolyan, és úgy próbál véget vetni az önégetéseknek, hogy engem bírál” – mondta a dalai láma a dél-japáni Okinaván tett tegnapi látogatása alkalmával.