JátszósarokKészítsünk sóliszt-gyurmát!

2013. január 12., szombat, Kiscimbora

Hozzávalók: 50 dkg liszt, 15 dkg só, 1 bögre víz, esetleg ételfesték (persze, kisebb mennyiség is elég, ha betartjuk az arányokat).

Egy tálban összekeverjük a sót a liszttel, a szükséges vizet apránként adjuk hozzá és alaposan meggyúrjuk egy meglisztezett sima felületen. Ha a vízben feloldunk színes festéket, a massza színt kap. Ebből gyurmázhatunk különféle figurákat, akár dinókat, más állatokat, sünit, macit, játék sütiket. Ha elkészülünk, kérjük meg anyát, hogy lassú tűzön a sütőben égesse ki nekünk (kb.: 4–5 óra). Kihűlés után festhetővé, maradandóvá válnak. Jó szórakozást!

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 704
szavazógép
2013-01-12: Kiscimbora - :

Szilágyi Domokos: Január

Csíp a dér,
Csupasz ág feketéll,
pihenő cinegék
szeme még feketébb,
s a nyitott kapunál
didereg a Január.
2013-01-12: Kultúra - Borcsa János:

Korunk „hőse” (Zsidó Ferenc új könyvéről)

Nomen est omen – tartották a régiek, vagyis azt, hogy intő jel a név, figyelmeztetés valamilyen rosszra, ami a név viselőjét érheti. Egy irodalmi alak esetében azonban figyelemfelkeltőnek tekinthetjük a nevet. Például a Laska Lajos nevet, amely meglátásom szerint eleve valamilyen feszültséget rejt magában.