Teremlabdarúgás, Román KupaLétfontosságú a győzelem

2013. május 15., szerda, Sport

Újabb fejezethez érkezett a Sepsi FC és a Marosvá­sárhelyi City’US közötti küzdelemsorozat, s a két csapat ma 18.30 órától a megyeszékhelyi Sza­bó Kati Sportcsar­nokban újra találkozik egymással a futsal Román Kupa elődöntőjének visszavágóján.

A mérkőzést a DigiSport 3 közvetíti élőben. Mint ismeretes, a párharc első, marosi mérkőzését a szentgyörgyi zöld-fehérek 7–3-ra veszítették el, és most csapatunknak legalább négy góllal kell nyernie a továbbjutáshoz.
– Jelen pillanatban a City’US a jobb csapat. Jó volna a szerdai meccset megnyerni, még ha nem minden esetben is beszélhetünk továbbjutásról. A sikerért sokat kellene kockáztatni, de egy ilyen csapat ellen ez nagyon veszélyes húzás lenne. Van esélyünk a győzelemre, ha a sérült Má­nya Szabolcs és Paul Alin tudja vállalni a játékot – nyilat­koz­ta érdeklődésünkre Ja­kab Zol­tán, a Sepsi FC edzője.
A győzelemre mindenképpen szükség van, még abban az esetben is, ha azzal nem jutunk tovább, hiszen ez kedvezően befolyásolná csapatunk hozzállását az idény hátralévő részében, s bebizonyosodna az a tény is, hogy a címvédő együttes legyőzhető. A Sepsi FC-nek a sikerhez szüksége van szentgyörgyi, háromszéki szurkolóira is, így ha tehetik, látogassanak ki minél nagyobb számban a mérkőzésre, és tapssal, sípszóval, énekkel, illetve csak jelenlétükkel támogassák a zöld-fehéreket. Hajrá, fiúk! Hajrá, Sepsi FC! (tif)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 558
szavazógép
2013-05-15: Elhalálozás - :

Elhalálozás

Elhalálozás
Mély fájdalommal, de a gondviselő Isten akaratában megnyugodva tudatjuk, hogy a drága jó gyermek, feleség, édesanya, rokon,
MAKSZIM JUDIT
(szül. BOTH)
életének 50. évében átadta lelkét Teremtőjének.
Földi maradványait 2013. május 16-án, csütörtökön 15 órakor helyezzük örök nyugalomra a szemerjai új református temetőben.
Részvétfogadás a temetés előtt egy órával.
Pihenése legyen csendes, emléke áldott.
A gyászoló család
4266285
2013-05-15: Sport - :

A XI. Erdélyi Gyermekfoci Kupa (Labdarúgás)

A csernátoni Végh Antal Általános Iskola együttese – legjobb háromszéki csapatként – a negyedik helyen zárta a május 9–10-én Csíkszentdomokoson megtartott XI. Erdélyi Gyermekfoci Kupa döntőjét. Mellettük a kézdialmási Kelemen Didák Általános Iskola (1998–1999-es korosztály), valamint a kézdiszentkereszti Trefán Leonárd Általános Iskola (2000–2001) csapata volt jelen a tornán.