Kiutalt valamennyi pénzt a minisztérium az ingázó diákok utazásának fedezésére, de ez még mindig csak töredéke a nyolc hónapos tartozásnak, ezért folytatják a tiltakozást. A szervezést a Plugor Sándor Művészeti Líceum drámaosztályosai vették kézbe, ma maratoni figyelemfelkeltő akciót tartanak Sepsiszentgyörgyön két helyszínen.
Komán Attila IX.-es drámaosztályos diák a Háromszéknek elmondta, a Sugás Áruház előtt és az Erzsébet park felső sétányán, a Bod Péter Megyei Könyvtár előtt állítanak fel négy nagy pannót, a fiatalok pedig reggel nyolctól este nyolcig egymást váltva őrzik ezeket. Román és magyar feliratok egyaránt szerepelnek a táblákon, hiszen nagyon sok román diák csatlakozott a megmozduláshoz, de a címzetthez, a tanügyminisztériumhoz is az állam nyelvén kell eljuttatniuk üzenetüket. A táblákat tegnap még készítették, egyik felirata így szól: „A törvény betartásának szellemiségében neveltek?!” Komán Attila azt is elmondta, a tanévből hátralévő két hetet próbálják kihasználni, eddig a szaktárca két ízben utalt át az ingázások fedezésére pénzt, előbb 22 százalékot, majd még 8-at, s ezt sem vehette még fel mindenki, mert vannak iskolák, ahol bürokratikus okok miatt akadozik a szétosztás.
Két héttel ezelőtt több mint 150 tanuló tüntetett a megyeközpontban a bérletpénzért, és utcára vonultak az iskolások Kézdivásárhelyen, Baróton és Kovásznán is. Az ingázó diákokhoz csatlakoztak helybeli társaik is, és bár az ötletgazda az Erdélyi Magyar Ifjak volt, nem maradtak távol a román tanulók sem. Az egyik legnépszerűbb közösségi portálon magyar oldaluknak 800, a románnak több mint száz követője van.