Számítógép diákoknak

2013. június 26., szerda, Közélet

Az Euro 200 elnevezésű program 2004-es kezdete óta több mint négyezer háromszéki diák vásárolhatott támogatással számítógépet, idén 357-en kapnak egyenként kétszáz eurót erre a célra az oktatási minisztériumtól.
 

A 2013-as névsort nemrég hagyta jóvá a szaktárca, or­szágosan huszonegyezren ré­szesülnek e segélyben. Bár a vonatkozó törvény szerint az egy főre eső felső jövedelmi határ bruttó 150 lej, a sze­génység és a túl­jelentkezés miatt ezt soha nem érte el, idén 76,40 lej volt a mérce, a sorrendet a jövedelem nö­vekedése sze­rint állították össze. Három­széken a leg­több kér­vényt, hetvenhetet az árapataki iskolából nyújtották be, Ma­gyarhermányból negyven­ket­tőt, Bardocról har­minc­ötöt, Gelencéről huszonhármat. A megyében összesen negyvenhat tanintézmény diákjai igényelték a 200 eu­rót számítógép vásárlására. A program idei kiírásán négy­százötvenhárom jogosult kérvényezőből kilencvenhatan a vonal alá kerültek, ők jövőben újból igényelhetik a támogatást.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 579
szavazógép
2013-06-26: Közélet - Fekete Réka:

Európába tart a Campanella gyermekkórus

Két díjjal tért haza a magyarországi Komlón megrendezett XX. Kodály Zoltán Nemzetközi Gyermekkórus Fesztiválról a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella énekkara, amely teljesítményével kiérdemelte, hogy 2015-ben részt vehet Európa legnagyobb kóruszenei eseményén, a háromévente rendezett Europa Cantat fesztiválon, amelynek szervezési jogát tavaly nyerte el a pécsi önkormányzat.
 
2013-06-26: Közélet - :

Halasztottak a zászlóperben

Halasztást kért a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a brassói táblabíróságon a városzászló elleni perben tegnap. A zászlót és jelzőzászlót elfogadó, 2010/13-as tanácsi határozat megsemmisítését Codrin Munteanu volt prefektus kérte tavaly nyáron; alapfokon a Kovászna megyei törvényszéken pert vesztett, de fellebbezett.