Kapuzárás a Félszigeten

2013. július 23., kedd, Magazin

Vasárnap este hivatalosan is véget ért a tizenegyedik Félsziget Fesztivál.

A négynapos kolozsvári rendezvény során a résztvevők megtanultak zuhanyzó nélkül is „zuhanyozni” (egy ilyen fesztiválon minden lehetséges), harmincfokos melegben aludni a Wunder babzsákfoteljein és hajnalban babzsákcsatázni. Ha a bulizó tömegben hollandokkal és brazilokkal talál­koztunk, az teljesen természetes, és persze hogy a közönségből táncolhattak Emir Kusturica koncertjén. A fesztiválozók folyamatosan összehasonlítgatták az idei rendezvényt az eddigiekkel, a marosvásárhelyi víkendtelepiekkel, legfőképpen a helyszín zsúfoltságából adódó hangzavar miatt, mégis min­dennap hajnalig tartott a mulatság. A szombati, legzsúfoltabb napon 18 ezres tömeg gyűlt össze; a hivatalos összesítés még nem készült el, de szemmel láthatóan idén kevesebb ember fordult meg az eseményen. A zenei produkciók között mindenki találhatott kedvére valót a nagy színpadokon és a bulisátrakban  egyaránt, és aki nappal nem volt túlságosan fáradt, az a különböző alternatív tevékenységekből válogathatott a nyelvtanulástól a paintballig vagy a némelyek által spontánul szervezett locsolkodásig. A koncerteken és tevékenységeken kívül a fesztivál hangulatát az emberek adták, az új és régi ismeretségek, a jó társaság, és ebből tényleg nem volt hiány!
UGRON NÓRA

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 602
szavazógép
2013-07-23: Magazin - :

Dancs Annamari jótékonysági koncertje

Dancs Annamari, a Budapesti Operett­színház énekese Böjte Csaba ferences szer­zetes szovátai gyermekotthonában lépett fel, közel kétszáz nehéz sorsú kisgyermek örömére – közölte lapunkkal a Dancs Market Records.
2013-07-23: Magazin - :

Díjazták Nagy Dénes rövidfilmjét

A portugáliai Vila do Condéban megrendezett Curtas nemzetközi filmfesztiválon a legjobb fikciós rövidfilm díját nyerte el Nagy Dénes Lágy eső című alkotása.