Idén ötnaposra duzzadt a Zabolai Napok rendezvénysorozat. A programok jelentős hányada volt kulturális jellegű, a szervezők sikeresen ötvözték a szórakozást a hagyományápolással, a tudományos jellegű előadásokkal, gyerekprogramokkal.
Újdonságként az idei falunapot „beköltöztették” a község szívébe. Korábban a sportpálya adott helyet a rendezvénynek, később, a sportcsarnok megépítése után a piknikezési célra szépen kiépített Gyárpusztán zajlottak az események. „Nem éreztük otthon magunkat a pusztán, a lakosság is kérte, hogy a falunapok rendezvényeit tartsuk a faluközpontban” – magyarázta az újabb változást Ádám Attila polgármester. A zsibvásár szempontjából is jónak bizonyult a döntés. A főutca lezárt részét benépesítették a vásárosok, a kínálat egyre inkább a hagyományos kézművestermékek javára alakult – habár mellettük még mindig helyet kaptak a bóvliárusok is.
A rendezvények sora még szerdán kezdődött a Csángó Néprajzi Múzeumban megtartott háromszéki néprajzi konferenciával. Ugyanaznap nyitott a nemzetközi népdal- és néptánctábor – a falunapok valósággal összeforrtak a második alkalommal megrendezett táborral.
A zsibárusok szombaton verték fel sátraikat, a polgármesteri hivatal hátsó udvarán felállított színpad is élettel telt meg. Az eső több alkalommal is beleszólt a szórakozásba, ennek függvényében hol többen, hol kevesebben tartózkodtak a faluközpontban.
Ugyancsak szombaton nyitották meg a múzeumban a trófeakiállítást. A Demes Botond alpolgármester és Pozsony Ferenc néprajzkutató által megálmodott és létrehozott tárlatnak nagy sikere volt, két nap alatt számos látogatót vonzott, fiatalok, gyerekek számára is tanulságosnak bizonyult, megismerkedhettek Háromszék számos emblematikus vadállatával. A vadászoknak pedig jó alkalom volt feleleveníteni megtörtént vagy épp kitalált eseteiket.
Szombat este a tánctábort záró gálaműsor volt a fénypont, vasárnap az etno- és popegyüttesek követték egymást a színpadon, de a helyi magyar és román néptáncegyüttesek is bemutatkozhattak. A falunapok során különös hangsúlyt fektettek a gyerekeknek szóló programokra. A néptánctanulás mellett népi játékokkal ismerkedhettek, bepillantást nyerhettek a fazekasság világába, sőt, az ősmagyarok szokásaival, öltözetével is ismerkedhettek. A dr. Kovách Antal vezette Karosi Turul Hagyományőrző és Íjász Egyesület jurtát állított fel, az érdeklődők be is léphettek elődeink szálláshelyére, megismerhették a jurtalakók szabályait, illemét. Íjász- és kopjadobó bemutatót tartottak, vasárnap ősi eledellel – kölesgulyással – kedveskedtek a közönségnek.
Az idei falunapokat lézershow-val egybekötött tűzijáték zárta, akinek volt ereje, későig tartó utcabálon szórakozhatott tovább.