Gárdonyi-emléktáblát avattak

2013. augusztus 17., szombat, Magazin

Felavatták Gárdonyi Géza emléktábláját a 41. Tokaji Írótábor résztvevői a Tisza-parti városban tegnap. A Tokaji Ferenc Gimnázium udvarán található millenniumi irodalmi emlékparkban elhelyezett, az Egri csillagok előlapját ábrázoló alkotást Makoldi Sándor Gyula szobrászművész készítette.

A tegnap zárult, háromnapos írótábor alkalmából megtartott eseményen Ködö­böcz Gábor irodalomtörténész emlékezett meg az íróról születésének 150. évfordulója alkalmából. A tokaji önkormányzat által létesített emlékparkban mások mellett Szemere Bertalan, Mikes Kelemen, József Attila, Radnóti Miklós, Németh László, Széchenyi István és Bartók Béla emléktáblája tekinthető meg. Az írótábor alapítványa jóvoltából minden évben új emléktáblát avatnak, és új fa kerül a parkba va­lamelyik író tiszteletére.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1236
szavazógép
2013-08-17: Magazin - :

Hárommillió virág a debreceni karneválon

Hárommillió száraz és élő virág díszíti a 44. Debreceni Virágkarneválon augusztus 20-án felvonuló tizenhat virágkocsit. A kompozíciók között, a karneváli menetben 23 hazai és külföldi együttest, művészeti csoportot láthat a közönség.
 
2013-08-17: História - Kádár Gyula:

„Tiszta” Romániát! (5.)

A második bécsi döntés jellege
Miután a román–magyar tárgyalások 1940. augusztus 16–24. között Szörénytornyán (Turnu Severin) eredménytelenül végződtek, a németek felajánlották a döntőbíráskodást, melybe bevonták Olaszországot is. Miután a román fél az ajánlatot elfogadta, némi vonakodás után a magyar kormány is beleegyezését adta. Magyarországot Teleki Pál miniszterelnök és Csáky István külügyminiszter, Romániát Mihail Manoilescu külügyminiszter képvisel­te. Ribbentrop német és Ciano olasz külügy­miniszter 1940. augusztus 30-án a bécsi Bel­vedere Palotában hirdette ki a döntést.