Mága Zoltán jótékonysági koncertet tartott

2013. augusztus 28., szerda, Magazin

Négymillió forint adomány gyűlt össze Mága Zoltán és sztárvendégeinek hétfő esti jótékonysági koncertjén, amelyet a hátrányos helyzetű gyermekek taníttatásáért tartottak a Szent István-bazilikában közel háromezer főnyi közönség előtt.
 

A hárommillió forint értékékű, iskolakezdéshez szükséges gyermekci­pőt, valamint az egymillió forint teljes be­vételt Kozma Imrének, a Magyar Mál­tai Szeretetszolgálat alapító elnökének és Székely János esztergom-budapesti segédpüspöknek személyesen adja át a hegedűművész – közölték a szervezők.
„Minden kicsi magyar gyermeknek, aki erre a földre született, jövője kell, hogy legyen! Minden magyar gyermek jövőjét a felnőtt nemzedéktől szeret­nénk biztosítva látni!” – hangozatta köszön­tőjében Kozma Imre, a Magyar Máltai szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyar­országi vezetője. Mága Zoltán emlékeztetett arra, hogy a Szent István-bazilikából indult útjára 2009-ben a Száz templomi jótékonysági koncert, amelynek keretében több mint százmillió forintot gyűjtöttek a rászorulóknak.
A roma hegedűművész szerint „az integráció kulcsa elsősorban a tanulás, a tudás pedig a jövő. Pályám, életutam bizonyság arra, hogy függetlenül attól, kinek milyen a bőrszíne, származása, vallási vagy felekezeti hovatartozása, ha ki akar törni a szegénységből, a meg­bélyegzettségből, azt tanulással, szorgalommal és becsületes munkával elérheti. (...) A koncerten részt vett száz nélkülöző cigány és nem cigány kisgyermek, valamint közel ezer rendvédelmi dolgozó és önkéntes, akiknek a hegedűművész köszönetet mondott a példaértékű helytállásért, amelyet a Duna rekordáradásakor tanúsítottak. (MTI)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 511
szavazógép
2013-08-28: Magazin - :

Bertolucci: bátor alkotások a Velencei Filmfesztiválon

Kíváncsian várja a ma kezdődő 70. Velencei Filmfesztivál filmjeit Bernardo Bertolucci rendező, az idei zsűri elnöke, aki szerint bátor alkotások érkeznek Velencébe. A 70., jubileumi filmszemle hivatalos megnyitója előtt kedd este a Francesco Rosi rendezte Le mani sulla cittá (Kezek a város felett) című filmnek erre az alkalomra restaurált változatát vetítették le. Az 1963-as olasz film ötven évvel ezelőtt nyerte el az Aranyoroszlán-díjat Velencében.
 
2013-08-28: Magazin - :

Mozis bevételek Amerikában

A Lee Daniels rendezte The Butler (A komornyik) című amerikai filmdráma tovább vezeti az észak-amerikai kasszasikerlistát, miután bemutatásának második hétvégéjén 17 millió dollár értékben váltottak jegyet a produkcióra, amelyben 25 év után először szerepel színészként Oprah Winfrey világhírű médiaszemélyiség.