Erdélyi magyar előadások a román színházi szemlén

2013. szeptember 7., szombat, Magazin

Több erdélyi magyar teátrum előadását is beválogatták a román Országos Színházi Fesztiválra, amelyet október 25. és november 3. között tartanak Bukarestben.
 

A fesztivál honlapján közzétett, a román színikritikusok által kialakított program szerint meghívást kapott a Tamási Áron Színház A fösvény című előadása. Molière darabját Bo­csárdi László állította színpadra.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a Tompa Gábor rendezte Leonida Jam Session című Ion Luca Caragiale-adaptációval vesz részt a fesztiválon, a Marosvásárhelyi Nem­zeti Színház Tompa Miklós Társula­ta a Sebestyén Aba által rendezett Bányavakság című darabot mutatja be. A Román Színházi Szövetség (UNITER) által szervezett seregszemlén a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház is részt vesz, amely Elzbieta Chowaniec Romá­niában először színpadra vitt Gar­dénia című művét játssza Buka­rest­ben. Az előadást Koltai M. Gábor rendezte.
A fesztivál programjában összesen 26 előadás lesz látható, ezeket többek között az orosz Jurij Kor­don­szkij, a román Andrei Şerban, Radu Afrim, Mihai Măniuţiu, Silviu Pur­că­rete, Victor Ioan Frunză és Alexander Hausvater rendezte.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 492
szavazógép
2013-09-07: Sport - :

Három új futam jövőre (Forma–1)

Mexikói, osztrák és orosz futam is szerepel a Forma–1-es világbajnokság jövő évi tervezett programjában.
2013-09-07: Magazin - :

Bezár a budapesti Vidám Park

Szeptember 30-án végleg bezárja kapuit a budapesti Vidám Park, addig azonban zavartalan nyitva tartással és szombatonként éjszakai programokkal várja a látogatókat.