Hírsaláta

2013. szeptember 13., péntek, Belföld

OLCSÓBB NAGYVÁRADNAK A MAGYAR SZÉN. Hihetetlennek tartják, de igaz:  Románia Magyarországról importál szenet. A nagyváradi városvezetés döntött erről, mert kiderült, a különféle közvetítők kiiktatásával beszerzett fűtőanyag 25 százalékkal kevesebbe kerül, mint az itt­honi. A Digi 24 felháborítónak tartja, hogy mindeközben Victor Ponta Románia energetikai függetlenségről beszél.

GAZDAGOK ROMÁNIÁJA. Bár válság gyötri az országot, s a szegénység Bulgária mellett Romániában a legnagyobb, az év első hét hónapjában 140 méregdrága autót vásároltak Bukarestben és huszonnégy megyében. Élen e tekintetben Temes megye jár, Kolozs és Ilfov követi. (Gândul)
NEMI ERŐSZAK ÉS KÖZÖNY. Késsel fenyegetett és a bukaresti Floreasca-tó melletti parkba vonszolt, majd megerőszakolt egy férfi egy újságírónőt. A férfi egy forgalmas utcán kötött bele a nőbe, késsel hadonászva azzal fenyegette, hogy kiszúrja a szemét, ha nem követi a tó partjára. A járókelők ujjukat sem mozdították, hogy segítsenek. Az eset Bukarest egyik villanegyedében történt. (B365.ro)
A FÖLDET CSAK KÖLCSÖN KAPTUK UNOKÁINKTÓL. Az alcsíkiak rosszabb állapotú erdőt, ka­szálót, vizeket hagynak hátra utódaiknak, mint amilyent ők örököltek felmenőiktől – derült ki Az ember és a természet kap­csolata az Alcsíki-medencében című pályázat során készült felmérésből. A kérdőívezést Csíkszentkirályon, Csíkszentimrén, Csíkszent­simonban, Csatószegen, Csíkverebesen, Nagytusná­don, Újtus­nádon és Tusnádfürdőn végezték. A cél az volt, hogy 50 évet átívelő összehasonlítást nyerjenek az Alcsíki-medence mezőgazdaságáról és az ott élők megélhetéséről. (Bukaresti Rádió)
MÉGIS LESZNEK DIGITÁLIS TANKÖNYVEK.  Az iskolai év végéig megjelenhetnek az első digitális tankönyvek – közölte Remus Pricopie tanügyminiszter. Még ebben a hónapban kezdetét veszi a harmadik közvita a módszertani  kérdésekről és a szerkesztés menetrendjéről. Nem mondanak le a nyomtatott formáról, hanem ehhez járul a digitális összetevő, és bízik benne, hogy jövő év szeptemberében leg­alább az első és a második elemisták már az új könyvekből tanulhatnak. (Gândul)
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 579
szavazógép
2013-09-13: Közélet - :

Szíria az oroszokra hallgat

Szíria nemzetközi ellenőrzés alá helyezi vegyi fegyvereit, de a döntést nem az amerikai katonai fenyegetés, hanem Oroszország javaslata befolyásolta – közölte tegnap Bassár el-Aszad szíriai elnök, hozzáfűzte: a Közel-Keleten egyetlen országnak sem lenne szabad vegyi fegyverrel rendelkeznie.
2013-09-13: Közélet - Iochom István:

Élőlánccal tiltakoznak a háromszéki diákok

Nem hagyják annyiban a diákok a bérletpénzek elmaradását: miután a kormány az elmúlt tanév végén, a nyár elején folytatott tiltakozások utáni minisztériumi ígéretek ellenére sem fizette ki az ingázási költségeket, jövő héten újabb megmozdulásokat kezdeményeznek.