A 134-es számú Kelemen Didák Cserkészcsapat idén is elkészítette a kézdialmási templomudvaron a több mint négy méter átmérőjű adventi koszorút, melynek megáldására és az első gyertya ünnepélyes meggyújtására szombaton este került sor. (Iochom)
Tamás Károly felvétele
Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Nem a falakat kellett zöldre festeniük a sepsiszentgyörgyi Caritas munkatársainak ahhoz, hogy az a helyiség, ahol nap mint nap dolgoznak elnyerje a zöld iroda címet, hanem jobban oda kellett figyelniük a papír, víz, villanyáram használatára, a szemétgyűjtésre, egyszersmind csökkenteniük kellett ökológiai lábnyomukat.
A kábítószerek elterjedése miatt világszinten továbbra is emelkedőben az évente diagnosztizált HIV-fertőzöttek száma – hívták fel a lakosság figyelmét több hazai városban is az AIDS-elleni világnap (december 1.) alkalmából.