A magyar arisztokrácia tündöklő élete a 17–19. századi Habsburg-uralom alatt címmel nyílt kiállítás hétfőn Szöulban. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Szöuli Nemzeti Palotamúzeum által rendezett tárlaton a dél-koreaiak első alkalommal nyerhetnek bepillantást a magyar királyi udvar életébe, és tekinthetik meg az arisztokrácia ékszereit, használati tárgyait.
A kiállítást abból az alkalomból rendezik meg, hogy Magyarország és Dél-Korea jövőre ünnepeli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 25. évfordulóját. Az ehhez kapcsolódó eseménysorozatot ez a tárlat nyitja meg. A rendezvény alkalmából Csorba László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója előadásokat tart a múzeum és Magyarország történelméről. A program csaknem teljes egészében összeállt, szinte minden hónapra jut egy magyar vonatkozású kulturális esemény Dél-Koreában. Komolyzenei koncertek, népzenei és cigányzenei előadások, kórusok fellépései, konferenciák és kiállítások teszik változatossá a programot. Mivel nincs magyar kulturális intézet Szöulban, a nagykövetség koreai partnerek bevonásával készíti elő a programsorozatot. A kiállításra a Magyar Nemzeti Múzeum 190 műtárgyat bocsátott a Szöuli Nemzeti Palotamúzeum rendelkezésére, köztük a Szent Korona másolatát, Erzsébet királynét (1837–1898) ábrázoló festményeket, értékes ékszereket, fegyvereket és képzőművészeti alkotásokat. A művészetek kedvelőit és a Magyarország iránt érdeklődő látogatókat a múzeum előterében turisztikai kiállítás és vetítés, valamint a Magyar Nemzeti Múzeum legértékesebb műtárgyait bemutató 3D-s film is várja.
A Szöuli Nemzeti Palotamúzeum eddig csak ázsiai partnerekkel dolgozott együtt, az európai országok közül elsőként Magyarországot választották a kapcsolatépítésre.