Mintegy háromezer jogosult, kisnyugdíjasok, fogyatékkal élők, szociális segélyben részesülők, munkanélküliek vették át az előző hetekben az uniós élelmiszersegélyt Sepsiszentgyörgyön. Közülük hétszázan szociális juttatásból élnek, ezerötszázan munkanélküliek.
A többkilónyi alapélelmiszert idén négyezer kedvezményezetthez juttatja el a közösségfejlesztési igazgatóság, melynek munkatársai az Ág utcai munkapontnál naponta mintegy harminc jogosultat szolgálnak ki. Tankó Vilmos intézményvezető úgy véli: a korai, szeptemberi kezdésnek köszönhetően és ebben az ütemben az év végéig lezárulhat a lisztből, kukoricalisztből, cukorból, étolajból, zöldségkonzervből, sűrített paradicsomból, száraztésztából, húskonzervből álló támogatás szétosztása. Mint mondta, a méz nem érkezett meg, azokból a térségekből pedig, ahová sikerült leszállítani, a hatóságok visszavonták, mert a termék hamisnak bizonyult.
Tankó emlékeztetett, tavaly az étolaj maradt el, bár szerepelt a juttatások listáján. Hivatalos tájékoztatást ez ügyben nem kaptak az illetékes intézmények, a jogosultak azonban esetenként agresszíven kérik számon a hiányzó terméket – vázolta. Megjegyezte, az élelmiszereket szavatossági idejük lejárta előtt át kell venniük az érintetteknek. Tavaly a megyeszékhelyi, készleten maradt alapélelmiszereket más településekre juttatták el, ahol szétosztották a rászorulóknak.