SIMÓ KATALIN, Sepsiszentgyörgy. Arra szeretnék választ kapni, hogy kinek kell legyen kötelező módon aprópénze: a vásárlónak vagy a pénztárnak? Ugyanis folyó hó 9-én a Penny üzletben vásároltam 9,02 lej értékben. 10 lejt adtam, de a pénztárjegyen megjelenő 0,98 lej helyett 0,95 lejt kaptam vissza, nem lévén a pénztárban 1 banis. Tehát én a 9,02 helyett 9,05 lejt fizettem. Tévedés ne essék, nem a 0,03 lejt panaszolom, hanem a naponta átverhető vevővel szembeni eljárást. Persze azonnal szóvá is tettem a pénztárosnak, hogyha nekem nincs 2 banim, nem kapom meg a visszajárót: neki nem kell legyen 3 banija, hogy rendesen visszaadjon...
K. K., Sepsiszentgyörgy. A HITI Önkéntes Központ idén is megszervezte a Cipősdoboznyi ajándék programot, melynek keretében a rászoruló gyermekek részére gyűjtöttek karácsonyi meglepetéscsomagot. A beadott csomagokon meg kellett jelölni, hogy milyen korú kisfiúnak vagy kislánynak készült a doboz. Ennek megfelelően készítettük össze mi is a csomagot. Akkor ért bennünket meglepetés, amikor a székházba beérve tapasztaltuk, hogy az addig beadott dobozok tartalma az asztalon hever. Kérdésemre elmondták, hogy mindez biztonsági okok miatt szükséges, előfordult ugyanis az előző években, hogy a gyermekek számára veszélyes tárgyakat helyeztek el a dobozokban (bicska, olló). Mindez rendben is lenne, ha nem folytatódott volna a magyarázat a következő megjegyzéssel: „szükséges az ajándékok igazságos szétosztása”. Mit takar ebben a közegben az „igazságos”? Túl sokat vagy túl keveset raktunk a csomagokba? A cipősdoboz-akció lényege a személyre szabott ajándék, amit az adakozó saját elképzelése, ötlete szerint, jó szívvel állít össze.
D. B., Sepsiszentgyörgy. A Váradi József utca felső végén levő tömbházak mellett a szemetes konténereket csak alkalomszerűen ürítik ki, nem rendszeresen. És amikor nagy ritkán jön a kukásautó, a kibelezett tárolókból szétszórt hulladékot mindig ott hagyják a köztisztasági vállalat emberei, így a szél kihordja, és mind a földbe tapossák, az ott élők állandó bosszúságára.