Megérkezett a betlehemi láng

2013. december 24., kedd, Közélet

A betlehemi békelángot idén december 14-én hozta Bécsből Magyarországra Buday Barnabás, a Magyar Cserkészszövetség országos elnöke két cserkész kíséretében. A Romániai Magyar Cserkészszövetség helyi csapatai révén karácsonyig eljuttatja a lángot Erdély településeire.

Sepsiszentgyörgyre a belvárosi Szent József-templomba a szombat esti szentmise előtt érkezett, a cserkészek erről a láng­ról gyújtották meg a négy adventi gyertyát. Szabó Lajos cserkészparancsok, kanonok a szentmise homíliájában a békeláng szimbolikájáról és jelentőségéről beszélt. Kiemelte, hogy hosszú utat megtéve, Betlehemig kell érte menni, majd nagyon vigyázva rá, hogy ki ne aludjon, tovább kell adni a hitet és a jézusi békét, szeretetet jelképező lángocskát, hogy apró kis fények lehessünk a világban. Az esti ünnepségen jelen volt Gaál Sándor tiszteletbeli szövetségi elnök. A szentmise után Székely István körzetvezető és Karácsony Csaba csapatparancsok-helyettes segítségével szétosztották a lángot a más településekről érkező csapatok képviselőinek és mind­azoknak, akik mécsesekben, lámpásokban haza akarták vinni. Az ünnepség hangulatát a Pro musica kórus karácsonyi hangversenye emelte. (józsa)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 581
szavazógép
2013-12-24: Közélet - :

Karácsony Hidvégen

A hidvégi idősek otthona száznyolc lakóját ajándékozták meg tegnap a sepsiszentgyörgyi Ady Endre Általános Iskola diákjai és pedagógusai, akik az édességcsomagok árát tombolajegyekből gyűjtötték össze, a kalács a Bertis Kft. adománya, az ajtódíszeket pedig maguk készítették.
2013-12-24: Közélet - :

Ajándék a gyermekotthonnak

A kézdivásárhelyi New Fashion készruharaktár mun­ka­közössége egy sertést vásárolt a Dévai Szent Ferenc Ala­pítvány által működtetett kászonaltízi Szent Katalin Otthon gondozottjainak. A sertést a helyszínen dolgozták fel hagyományos módon a készruharaktár alkalmazottjai, valamint a Kézdivásárhelyi Nők Egyesületének tagjai. (iochom)