LabdarúgásDempsey visszatér a Fulhamhez

2013. december 28., szombat, Sport

Két hónapra kölcsönbe visszatér a Fulham labdarúgócsapatához az amerikai Clint Dempsey. A 30 éves, 101-szeres válogatott csatár 2007 és 2012 között játszott a szigetországi csapatban, és 225 mérkőzésen 60 gólt szerzett. Később a Tottenham Hotspur alkalmazta, most a tengerentúli profiligában (MLS) szereplő Seattle Sounders játékosa, innen adják kölcsönbe.

A Fulham idén a Premier League-ben 17 forduló alatt csupán 13 pontot gyűjtött, és ezzel az utolsó előtti, tizenkilencedik helyen áll.


Beázott a stadion
Átereszti az esőt a 2014-es vb-re épített brazíliavárosi stadion tetőszerkezete. A szigetelés rossz minősége a múlt hétvégén rendezett Brazília–Chile női mérkőzés közben derült ki, szinte mindenhol csöpögött az eső a szurkolókra. A 73 ezer férőhelyes létesítményt májusban adták át, és a tizenkét vb-színhely közül ez került a legtöbbe, több mint 500 millió dollárba. Itt rendeznek majd hat vb-meccset, köztük egy negyeddöntőt és a bronztalálkozót. A beruházó ötéves garanciát vállalt, saját költségén javítja meg a tetőt. A stadionépítés az egyik gyenge pontja a vb-előkészületeknek, szinte mindenhol előfordul csúszás, baleset. Legutóbb november végén a Sao Pauló-i aréna teteje szakadt le, miután összeomlott egy daru a födémszerkezet tetején, és ketten életüket vesztették.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 490
szavazógép
2013-12-28: Sport - :

Megint Vettel Európa legjobb sportolója (Sportélet)

A kontinens hírügynökségeinek szavazásán a sorozatban negyedik Forma–1-es világbajnoki címét begyűjtő német Sebastian Vettel győzött. A Red Bull pilótája megismételte tavalyi sikerét, amikor a teniszezők nyolc éven át tartó egyeduralmát szakította meg a szavazáson.
2013-12-28: Magazin - :

Amikor komédiát rendezek, vágyom a tragédiára (Színházi tükör)

Javában zajlanak a szilveszteri vígjáték próbái a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban, ennek ürügyén beszélgettünk Zakariás Zalán rendezővel.