LabdarúgásA spanyol bajnokság volt a legerősebb

2014. január 30., csütörtök, Sport

Tavaly is – sorozatban negyedszer – a spanyol liga, azaz a Primera División volt a legerősebb futballbajnokság a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint. Az OTP Bank Liga a 2012-es helyezésén 30 helyet rontva 76. a listán, míg a román I. ligás küzdelemsorozat a 10. a rangsorban.

Az IFFHS hivatalos honlapján szerdán közzétett ranglista szerint a spanyolt az angol, a német és az olasz pontvadászat követi, míg az egy évvel korábban második brazil liga ezúttal csak az ötödik lett. A lista szerint a magyar bajnokságnál többek között az izlandi (67.), az üzbég (69.), a luxemburgi (72.) és az ománi (75.) is erősebb volt 2013-ban. A pontszámításnál többek között figyelembe vették a nemzetközi kupaszereplést is.
A legerősebb bajnokságok rangsora 2013-ban (zárójelben a tavalyi helyezés): 1. (1.) Spanyolország (Primera División) 1155 pont, 2. (5.) Anglia 1128 p., 3. (3.) Német­ország 1056 p., 4. (4.) Olaszország 927 p., 5. (2.) Brazília 896 p., 6. (6.) Argentína 868 p., 7. (7.) Franciaország 796 p., 8. (19.) Oroszország 739,50 p., 9. (21.) Kolumbia 724,50 p., 10. (14.) Románia 722,50 p. ...76. (46.) MAGYAR­ORSZÁG (OTP Bank Liga) 277 p.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 851
szavazógép
2014-01-30: Sport - :

Konföderáció Kupa (Szektorlabda)

Szombaton 10 órai kezdéssel kerül megrendezésre Kézdi­vásárhelyen a Sinkovits sportkomplexum sakktermében a nem hivatalos Konföderáció Kupát.
2014-01-30: Közélet - Hecser László:

Megújulhat a bibarcfalvi fürdő

Amennyiben a baróti tanácsnak sikerül elő­te­rem­tenie a tetemes, közel ötvenszázalékos önrészt, megújulhat a bibarcfalvi fürdő – nyilatkozta a be­ruházásról szóló szerződés tegnapi aláírását követően a város polgármestere, Lázár-Kiss Barna András. A hárommillió lejes önrész és a kivitelezésre adott mintegy másfél év rövid, vélte az előljáró, ezért némileg borúlátó.