ÍGÉRNI KÖNNYŰ. Nem csoda, hogy pénzhiányban szenved a kormány, hisz tavaly is 2,3 milliárd eurót veszített a költségvetés. Bár égre-földre esküdöztek, hogy hatékonyabbá teszik az adóhivatalokat, át is szervezték, saját embereiket dugták be vezető funkciókba, a munka nem ment. Eredetileg azt tervezték, hogy a hazai termék 33,6 százalékát gyűjtik be adókból, illetékekből, járulékokból, de a bevétel 47,3 milliárd euró helyett csak 45 milliárdra sikeredett. (Ziarul Fiananciar)
EGY CSALÓ LEBUKOTT. Bűnvádi eljárást indított a korrupcióellenes ügyészség Gruia Stoica, a GFR vasúti társaság tulajdonosa, illetve a román vasút áruszállító részlegének egyik ügyvédje, Doru Cătălin Boştină ellen. Előbbit megvesztegetéssel, utóbbit befolyással történő üzérkedéssel gyanúsítják. Gruia Stoicát 24 órára őrizetbe is vették, ugyanis beidézésekor azt hazudta az ügyészeknek, hogy nem tartózkodik Bukarestben. Doru Cătălin Boştină szabadlábon védekezhet, ám 30 napig nem hagyhatja el az országot. Az ügyészek szerint Gruia Stoica hárommillió eurót ígért Doru Cătălin Boştinának, hogy árulja el, milyen árajánlattal száll versenybe a CFR áruszállító részlege. Terve az volt, hogy riválisánál kisebb összeget kér a szénszállításért, és így megkaphatja a 100 millió euró értékű szerződést. Gruia Stoica neve a CFR teherszállító részlegének privatizációjakor vált ismertté, amikor megnyerte a versenytárgyalást, de végül a szerződést nem kötötték meg. (România TV)
NÉMELYEKNEK PÉNZT HOZ A VÉSZHELYZET. Meglehetősen éles vitát gerjesztett az elektronikus és írott médiában a vészhelyzet bevezetése az ország délnyugati, hó sújtotta megyéiben, mert arra gyanakodnak, hogy a kormánypárthoz közeli üzletemberek hatalmas haszonra tesznek szert. Az Evenimentul Zilei máris arról cikkezik, hogy például a konzervatív párt képviselője, Ion Diniţă cége 42 szerződést kötött az országutak felügyeletével hótisztító gépeinek bérbeadására.
ARAFATRA BÍZTÁK. Katasztrófavédelmi osztályt szerveznek a belügyminisztériumban, melyet Raed Arafat volt egészségügyi államtitkár vezet. Hatáskörébe tartozik majd bizonyos, más minisztériumok fennhatósága alá tartozó erők koordinálása. Az elkövetkezőkben két sürgősségi bizottság tevékenykedik, egyik a rossz időjárási viszonyok esetén fog működésbe lépni, melyet a közigazgatási miniszter koordinál. A másik bizottság a sürgősségi esetekben kezd dolgozni, ezt a közrendért és nemzetbiztonságért felelős kormányfőhelyettes koordinálja, ehhez a belügyminisztérium, az egészségügyi minisztérium, az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség és más hatóságok tartoznak. (Mediafax)