16–30, 23–22, 16–18, 0–12Kosárlabda, Székely NB: VSK Csíkszereda–KSE 55–82

2014. február 5., szerda, Sport

Csíkszereda, a Márton Áron Gim­názium sportterme. VSK: Salamon Sz. 23, Ráduly 12, Salamon M. 5, Nagy 5, Szabó 4, Gergely 3, Csibi 2, Ónodi 1, Tiboldi, Szatmári, Tódor, Dézsi (edző: Nagy Kinga). KSE: Rendy 29, Bimbó 19, Istók 12, Csurulya 7, Ferencz 5, Mátyus 4, Sánta, Gavrilă (edző: Ferencz Szabolcs).

A lány U14-es pontvadászat múlt heti játéknapján megtartott találkozó első negyedében elhúzott a KSE, és már úgy tűnt, a kézdivásárhelyiek simán megnyerik a mérkőzést. A házigazdák a második játékrészben rendezték soraikat, és felzárkóztak a tabellán. A harmadik tíz percben a KSE két alapembere – Bimbó és Csurulya – kipontozódott, és a csíkiak a remek formában játszó Salamon Sz. vezényletével kezdték lefaragni hátrányukat. Az utolsó negyedben Salamon Sz. is kipontozódott, és az irányító nélkül maradt csíkszeredai csapat nem tudta megfordítani a mérkőzést.
A rangsor (pont/kosárarány/mérkőzés): 1. KSE 6 pont (236–124/3 mérkőzés), 2. VSK Csík­szereda 4 pont (122–30/2 mérkőzés), 3. BBall 6 3 pont (101–100/2 mérkőzés), 4. Sepsi ISK 2 pont (61–14/1 mérkőzés), 5. Csíksze­reda II. 2 pont (52–123/2 mérkőzés), 6. Vendor Szé­kelyudvarhely 2 pont (39–115/2 mérkőzés), 7. Zágon 2 pont (55–160/2 mérkőzés).                 (lénárt)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 492
szavazógép
2014-02-05: Sport - :

Egy arany-, egy bronzérem (Atlétika)

A fedett pályás atlétika idényét éljük. Bizonyíték erre a felnőtt, utánpótlás és junior I-es, valamint a junior II-es korosztály második, illetve első versenyszakasza. Az első bajnokság II. versenyszakaszáról el­tűn­tek a szentgyörgyiek.
2014-02-05: Sport - :

Nagybacon várja a pingpongozókat (Asztalitenisz)

A nyolcadik alkalommal megrendezett Bacon Kupa vetélkedőjére a szerve­zők nagy szeretettel várják Kovászna megye minden felnőtt (50 évig) és ve­terán (50 év fölött) asztaliteniszezőjét.