A MAGÁRA HAGYOTT MOZDONY. Székelyudvarhelyen a vasútállomáson Ioan Colceriu lelépett a mozdonyról, hogy valami iratokat leadjon, noha ötvenöt éves, tapasztalt vasutas volt, korábban mozdonyvezető-oktatóként is dolgozott, sebességben hagyta a járművet, mely az enyhén lejtő pályán kigurult az állomásról.
Colceriu megpróbálta megelőzni a nagyobb bajt, egy taxival követte a mozdonyt, Bikafalva előtt utol is érte, megpróbált menet közben felkapaszkodni rá, de beesett a kerekek alá, s meghalt. A mozdonyt végül a Segesvár—Székelyudvarhely szárnyvonal egyetlen közbeeső állomásán, Székelykeresztúron terelték mellékvágányra, és fékezőtuskókat, talpfákat helyezve a sínre, sikerült megállítani. (Antena3)
ILYEN ALKOTMÁNYBÍRÁK IS VANNAK. Az alkotmánybíróság tagjaival gondok vannak — jelentette ki Sorin Ioniţă Robert Turcescu 100% című műsorában. A pártok hibája, hogy nem megfelelő emberek kerülnek e magas tisztségbe. Például egy volt fogyasztási szövetkezeti elnököt juttatott az RMDSZ e posztra. A jogi végzettsége bizonyára megvan, szenátor is volt, de ennyi. Mircea Dinescu a SZIVOT-botrány nyomán több helyen és több alkalommal elmondta, Petre Ninosu egy ideig tökrészegen ült az asztalnál, majd kivonult a teremből, nem vett részt a vitában, mégis aláírta a döntést. Iliescu elnök mint barátját jelölte e magas közjogi funkcióba Corneliu Mănescu vejét. (Realitatea)
HOL NYUGSZIK A CEAUŞESCU HÁZASPÁR? Be kell bizonyítania a védelmi minisztériumnak, hogy az 1989 decemberében kivégzett Ceauşescu házaspárt valóban a bukaresti Ghencea temetőben hantolták el — döntött kedden a bukaresti törvényszék. A diktátor házaspár exhumálásáért gyerekeik indítottak pert. Valentin és Zoia Ceauşescu, a házaspár fia és időközben elhunyt leánya négy éve kérte szülei kihantolását, mivel meggyőződésük szerint a házaspár nyughelyeként számon tartott sírokban nem ők vannak eltemetve. Ebben a temetőgondnokság sem biztos, Ceauşescuék a temetkezési jegyzékben sem szerepelnek. Valentin Ceauşescu DNS-vizsgálatokat végeztetne, hogy bizonyos legyen. A bíróság ezt most engedélyezte. A kihantolás mégsem vehető biztosra, az ítélet ugyanis nem jogerős.
LESZÓLTÁK SARKOZYT. A lisszaboni szerződés parlamenti elfogadása elemi dühöt váltott ki az Antena3 A nap szintézise című műsorának állandó meghívottjából, Ion Cristoiuból: ,,Ezek a huncut franciák úgy jönnek ide, mintha mi a baluba törzs lennénk, lenyomnak valamit a torkunkon, s helyette ráteszik a kezüket a földgázra, versenytárgyalásokra. Nincs még egy ország, melynek parlamentje Sarkozy látogatásának tiszteletére ily lelkesen fogadott volna el egy szerződést. Ha Carla Bruni is ide látogat, megszavazták volna Románia átalakítását hóvirággá" — mondta. Nem kerülte el az újságírók figyelmét az a húsz centi magas pódium sem, melyet a parlament mikrofonja elé helyeztek, hogy az alacsony növésű francia elnök reprezentatívabb legyen. Egyesek szerint vigyáznunk kell, hogy ,,mi is a helyzet magaslatán álljunk".
DRÁGA JELÖLÉSEK. A szociáldemokraták szakértői szerint az idei választások igen drágák lesznek, egy mandátum megszerzésének költségei elérhetik a 300 000 eurót, a megyei tanácselnöki széké pedig nem kevesebb, mint egymillió euróba kerülhet. Hogy ezt az összeget a jelöltnek vagy a pártnak kell majd kifizetnie, arról csak vitatkoztak, de nem döntöttek a szocdemek. Ion Iliescut ellenben már maga a megbeszélés is kihozta a sodrából, szégyennek tartotta, hogy egy baloldali pártban pénzről beszéljenek, illetve arról, hogy a jelölteknek pénzt kell hozniuk. Végül Mircea Geoană azzal nyugtatta meg a kedélyeket, hogy az új választójogi és párttörvény értelmében több állami pénzt kapnak a pártok.